Wiadomości

25-latek był „mózgiem” narkotykowego gangu

14 stycznia 2016, 12:08, red
fot. KWP
Gorzowscy policjanci zatrzymali 11 osób podejrzanych o handel narkotykami. Ich szef usłyszał łącznie 29 zarzutów. Dilerzy rozprowadzili łącznie kilkadziesiąt gram marihuany, z których można było zrobić nawet kilkaset działek narkotyków o czarnorynkowej wartości około 7 tys. złotych.

W kwietniu 2015 roku policjanci zatrzymali w związku handlem narkotykami pięć osób. Wówczas zebrane dowody były na tyle wystarczające, aby zatrzymać pięć osób. Kolejne sześć zostało zatrzymanych w czerwcu 2015 roku. Szefem całego przestępczego procederu okazał się 25-letni mężczyzna, który wraz ze swoim 23-letnim wspólnikiem trafił do aresztu.

- Dilerzy rozprowadzili kilkadziesiąt gram marihuany, z których można było zrobić nawet kilkaset działek narkotyków o czarnorynkowej wartości około 7 tys. złotych – komentuje Tomasz Bartos z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W czasie zatrzymania, 25-letni „mózg” gangu narkotykowego próbował uniknąć odpowiedzialności chowając się przed policjantami za łóżkiem w mieszkaniu rodziców, a narkotyki wyrzucił przez okno. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonej marihuany to około 5 tys. złotych. - Mężczyzna był bardzo zdeterminowany, aby uniknąć odpowiedzialności więc próbował uciec w czasie doprowadzenia do komendy – mówi Bartos. W ostateczności mężczyzna trafił do aresztu.

Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały w sumie 44 zarzuty z tego 29 zarzuty główny podejrzany. Za handel narkotykami grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości