Wiadomości

Więcej za wodę i ścieki

14 stycznia 2016, 11:19, aw
Od soboty mieszkańcy Gorzowa oraz okolicznych gmin zapłacą o 44 grosze więcej za metr sześcienny wody i ścieków. Podwyżka spowodowana jest inwestycjami prowadzonymi przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Niestety początek 2016 roku nie jest sprzyjający dla kieszeni mieszkańców Gorzowa. A wszystko przez zapowiadaną przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji kolejną podwyżkę opłat za wodę i ścieki. Przypominamy, że taka sytuacja miała już miejsce w połowie stycznia 2015 roku, kiedy PWiK wprowadziło nowe taryfy opłat za wodę i ścieki. W efekcie rachunek czteroosobowej rodziny wzrósł o kilkanaście złotych.

Również tym razem podwyżki opłat spowodowane są inwestycjami prowadzonymi przez przedsiębiorstwo. Wyższe opłaty zaczną obowiązywać od soboty 16 stycznia w Gorzowie, gminie Deszczno, Santok, Bogdaniec i Lubiszyn. Natomiast w Kłodawie wyższe ceny wejdą w życie w niedzielę 7 lutego.

Jak bardzo ucierpimy na tym? Łączne opłaty za wodę i ścieki wzrosną  aż o 44 grosze za metr sześcienny – w efekcie zapłacimy 11,60 zł. Zmaleć ma za to opłata abonamentowa, w której skład wchodzi odczyt wodomierzy czy za konserwację urządzeń filtrujących i dostarczających nam wodę – tutaj mamy zapłacić o 70 groszy mniej. Opłata abonamentowa jest pobierana co dwa, trzy miesiące.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości