Pieszy potrącony na pasach na Zawarciu

9 stycznia 2016, 19:05, aw
fot. czytelnik
W sobotni wieczór doszło do poważnego wypadku na przejściu dla pieszych na ul. Grobla. Mężczyzna został potrącony przez mercedesa. Z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Informację o wypadku otrzymaliśmy od naszych czytelników. Jak informowali nas świadkowie ul. Grobla była zablokowana od skrzyżowania z ul. Woskową do wysokości ronda Grobla przez ponad godzinę.

Do potrącenia 38-letniego mężczyzny doszło o godz. 18.15 na przejściu dla pieszych tuż przed wiaduktem przy ul. Grobla. – Mężczyzna stał przy pasach. Kobieta kierująca oplem vectra jadąca prawym pasem w kierunku ronda ustąpiła mężczyźnie pierwszeństwo. Kiedy 38-latek był już prawie na drugiej stronie jezdni, został potrącony przez mercedesa, którym kierowała 35-letnia kobieta – mówi Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Auto praktycznie zmiotło pieszego z jezdni, aż na ulicy zostały buty mężczyzny oraz porozrzucane torby z zakupami. 38-latek doznał poważnych obrażeń – ma otwarte złamanie podudzia.

- Kobieta kierująca mercedesem była trzeźwa. Za tak poważne zdarzenie będzie prowadzone przeciwko niej postępowanie karne. Grozi jej do 3 lat więzienia – komentuje Maludy.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości