Wiadomości

Spore utrudnienia na drogach

8 stycznia 2016, 08:43
W piątkowy poranek zaczął padać śnieg, co sprawiło, że na drogach zrobiło się ślisko i niebezpiecznie. Największe utrudnienia były na Podmiejskiej, Górczyńskiej i Wyszyńskiego.

Intensywne opady śniegu sprawiły, że przed godz. 8 miasto było praktycznie spraliżowane. Na drogach zalegała gruba warstwa śniegu, a piaskarek było trudno szukać. Kierowcy poruszali się z prędkością 30 km/h przez co w wielu miejscach tworzyły się korki. Tak było m.in. na Kazimerza Wielkiego czy Wyszyńskiego.

Śliskie drogi uniemożliwiały wielu samochodom podjazd pod wzniesienia. Największe problemy mieli kierowcy ciężarówek, którzy nie radzili sobie z podjazdem pod ul. Górczyńską od strony ul. Wyszyńskiego czy też pod ul. Podmiejską oraz Pomorską. Utrudnienia są również na Trasie Nadwarciańskiej, Alei Odrodzenia oraz Walczaka.

Niektóre autobusy MZK mogą kursować z kilkunastominutowym opóźnieniem.

AKTUALIZACJA

godz. 9.50 Obecnie na wielu drogach w mieście zalega gruba warstwa błota pośniegowego, przez co jest ślisko. Kierowcy powinni ściągnąć nogę z gazu i zachować bezpieczeństwo. 

godz. 10.15 Jak informuje Marcin Pejski, rzecznik MZK autobusy notują nawet 20-minutowe opóźnienia na wszystkich liniach. - Spore problemy były przy podjeździe na Alei Odrodzenia oraz na Walczaka. Teraz sytuacja wygląda tam znacznie lepiej. Za to pojawiają się sygnały, że nieciekawie wygląda sytuacja liniach podmiejskich. Autobus do Lubna miał nawet 25-minutowe opóźnienie - komentuje Pejski.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości