Wiadomości

Gorzów pod śniegiem - piaskarek jak na lekarstwo

6 stycznia 2016, 10:02, Marcin Kluwak
Śnieg padał w nocy i padał rano. W Gorzowie ulice zasypane, jeździ po nich zaledwie kilka pługopiaskarek. Problemy głównie na podjazdach. Autobusy MZK notują kilkuminutowe opóźnienia.

Na szczęście dziś święto i wielu gorzowian zostało w domach. Gdyby jednak był to normalny dzień pracy, wielu z nas stałoby w korkach, czy próbowało podjechać pod nieodśnieżone ulice. I to wcale nie chodzi o boczne drogi, lecz o główne gorzowskie arterie.

Trudno podjechać jest pod ulicę Walczaka, Aleje Odrodzenia, Słowiańską, Górczyńską czy Podmiejską. Co prawda pojawiają się tam pługopiaskarki, ale ich ilość w całym mieście można policzyć na palcach jednej ręki. Problemy są również na Trasie Nadwarciańskiej - tam trudności mają samochody ciężarowe. Nie najlepiej wygląda też sytuacja w podgorzowskich gminach. Tam również główne drogi nie są praktycznie odśnieżone. Bardzo ciężko jeździ się m.in. w Kłodawie czy Jeninie.

Dużo pracy od samego rana mają dozorcy i właściciele budynków. Oni zobowiązani są odśnieżyć przylegające do ich posesji chodniki i drogi. W ruch poszły łopaty, szufle i miotły. Niektórzy radzą sobie inaczej – do odśnieżania chodników i schodów używają dmuchawy do liści.

Gorzowski MZK notuje kilkuminutowe opóźnienia – głównie autobusów. Tramwaje jeżdżą bez większych problemów. Nie było dziś żadnych awarii linii trakcyjnej. Również gorzowska policja nie notuje żadnych poważniejszych zdarzeń drogowych. Natomiast straż pożarna po godz. 8 rano odnotowała tylko jedno zdarzenie - był to pożar komina przy ul. Gruntowej.

[aktualizacja]

godz. 12:00 Służby wojewody lubuskiego informują, że na drodze S3 i pozostałych drogach krajowych zalega miejscami błoto pośniegowe. Natomiast na drogach wojewódzkich występuje zajeżdżony śnieg.

godz. 12:10 Kierujący VW Passatem zjeżdżając aleją Konstytucji 3 maja w dół, tuż za stacją paliw Shell nie opanował pojazdu, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożny znak. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale uważajmy - drogi w wielu miejscach są bardzo śliskie!

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/12 Gorzów pod śniegiem

1/12 Gorzów pod śniegiem

2/12 Gorzów pod śniegiem

2/12 Gorzów pod śniegiem

3/12 Gorzów pod śniegiem

3/12 Gorzów pod śniegiem

4/12 Gorzów pod śniegiem

4/12 Gorzów pod śniegiem

5/12 Gorzów pod śniegiem

5/12 Gorzów pod śniegiem

6/12 Gorzów pod śniegiem

6/12 Gorzów pod śniegiem

7/12 Gorzów pod śniegiem

7/12 Gorzów pod śniegiem

8/12 Gorzów pod śniegiem

8/12 Gorzów pod śniegiem

9/12 Gorzów pod śniegiem

9/12 Gorzów pod śniegiem

10/12 Gorzów pod śniegiem

10/12 Gorzów pod śniegiem

11/12 Gorzów pod śniegiem

11/12 Gorzów pod śniegiem

12/12 Gorzów pod śniegiem

12/12 Gorzów pod śniegiem

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości