Wiadomości

Przez Gorzów przejdą Trzej Królowie

4 stycznia 2016, 12:11, aw
fot. Marcin Kluwak
Po raz drugi w naszym mieście odbędzie się Orszak Trzech Króli. Tym razem trasa przemarszu będzie zmieniona, ale jedno jest pewne – będzie głośno, radośnie i kolorowo. Start w środę 6 stycznia o godz. 14 na Starym Rynku.

Rok temu, kiedy na ulicach Gorzowa Orszak Trzech Króli zagościł po raz pierwszy, nikt nie spodziewał się takiej frekwencji i zaangażowania mieszkańców miasta. Pomimo mroźnego dnia, w uroczystym przemarszu ulicami Gorzowa wzięło udział ponad 12 tys. osób. Wówczas Orszak startował z placu Grunwaldzkiego i kończył się na Starym Rynku.

Teraz trasa przemarszu będzie zmieniona. Orszak Trzech Króli ma wystartować o godz. 14 ze Starego Rynku i następnie przejdzie ulicami miasta do „Gorzowskiego Betlejem” na Placu Grunwaldzkim. W trakcie przemarszu odegrane zostaną sceny biblijne – spotkanie z Herodem i jego dworem. O godz. 15 na placu Trzej Królowie wraz z orszakiem oddadzą pokłon Dzieciątku Jezus i złożą dary. W 1050 rocznicę Chrztu Polski, Gorzów odwiedzą również  polscy władcy: Mieszko I, Jan III Sobieski i Jan Kazimierz. W programie przewidziano również wspólne śpiewanie kolęd, spotkanie z Herodem i jego dworem. walka dobra ze złem oraz aniołów z diabłami o dusze.  

Władze miasta liczą, że 6 stycznia 2016 roku w uroczystościach weźmie udział znacznie więcej gorzowian, niż za pierwszym razem.

Program uroczystości:

godz. 13.30 - formowanie orszaku na Starym Rynku w Gorzowie

godz. 14 - rozpoczęcie przemarszu ulicami miasta do "Gorzowskiego Betlejem" na Placu Grunwaldzkim

godz. 15 - Trzej Królowie wraz z Orszakiem oddadzą pokłon Dzieciątku Jezus i złożą dary.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości