Awaryjne lądowanie na S3

1 stycznia 2016, 20:23, aw
fot. Anhol
W noworoczny wieczór doszło do nietypowego zdarzenia na trasie S3 na wysokości Skwierzyny. W szybę jadącej toyoty uderzyła dzika gęś. Jak się okazało, kilkadziesiąt metrów dalej na jezdni postanowiły wylądować pozostałe ptaki.

Do zdarzenia doszło w piątek 1 stycznia około godz. 18.30. Policjanci z Międzyrzecza otrzymali informację o tym, że szybę jadącej toyoty na brytyjskich numerach rejestracyjnych uderzyła dzika gęś. - Osobom podróżującym tym pojazdem nic się nie stało. Pękła jedynie przednia szyba – komentuje Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Jak się okazało, było to nie jedyny ptak, który postanowił wylądować na jezdni. Na odcinku 200 metrów dzikich gęsi było kilkadziesiąt - były oblodzone lub też przymarznięte do asfaltu.

Aby nie doszło do tragedii, policjanci na węźle trasy S3 na wysokości ul. Kasprzaka w Gorzowie informowali o tym, że koło Skwierzyny ruch jest spowolniony i służby dbają w tym miejscu o bezpieczeństwo.

Do akcji zostali wezwani również strażacy, lekarz weterynarii oraz myśliwi. O godz. 21.07 działania zostały zakończone, a dzikie gęsi zostały przeniesione w bezpieczne miejsce. Niestety nie wszystkie przeżyły to lądowanie. Kilkanaście ptaków zostało rozjechanych przez samochody.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości