Wiadomości

Kładka na moście kolejowym do remontu

21 grudnia 2015, 19:43, Anna Warchoł
fot. Anna Warchoł/archiwum
To będzie wielki powrót przejścia dla pieszych na moście kolejowym. Magistrat zna już wstępne koszty naprawy kładki i jeżeli znajdą się oszczędności w budżecie miasta, to przebudowa ruszy już w przyszłym roku.

Pod koniec listopada informowaliśmy w tekście Miasto nie zapomniało o kładce dla pieszych. Będzie… o tym, że władze Gorzowa doszły do porozumienia z PKP PLK w sprawie kładki na moście kolejowym. Magistrat czekał na wstępny projekt i kosztorys przebudowy przejścia. Do wyboru były dwa warianty – remont starej kładki lub budowa nowej. Wszystko zależało od kosztów.

Dzisiaj już znamy wstępny kosztorys i wiemy, że władze zdecydują się na remont obecnego przejścia na moście kolejowym. Jego szacunkowy koszt to około 1,6 mln zł.

- Nie ma żadnych zagrożeń, aby kładka pozostała na moście żelaznym. Tak wykazały ekspertyzy, które zostały wykonane w ostatnim czasie. Będzie to konstrukcja lekka, wykonana z tworzyw kompozytowych, przymocowana bezpośrednio do mostu – mówi Łukasz Marcinkiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Złą wiadomością jest to, że nie wiadomo czy tę inwestycję uda się zrealizować w 2016 roku. Wszystko przez nadmiar inwestycji i trudność w wyborze tych najważniejszych. Władze nie przekreślają możliwości przebudowy kładki w przyszłym roku. – Mamy nadzieję, że znajdą się oszczędności w budżecie miasta, tak jak było to w przypadku ul. Wyczółkowskiego. Tam gdzie uda się zaoszczędzić jakiekolwiek pieniądze, to będziemy je odkładać na przystąpienie do remontu kładki – podkreśla Marcinkiewicz.

Jeżeli nie uda się ruszyć z remontem przejścia dla pieszych na moście kolejowym w 2016 roku, to inwestycja zostanie na pewno wpisana do budżetu miasta na 2017 rok.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości