Zatoki już są, ale muszą jeszcze „dojrzeć”

16 grudnia 2015, 10:36, aw
fot. Marcin Kluwak
Chociaż ul. Jagiełły została już otwarta dla samochodów, to wciąż trwają prace wykończeniowe. Jednym z ważniejszych elementów są zatoki autobusowe, które zostały już ukończone, ale autobusy jeszcze nie będą mogły z nich korzystać.

Prace remontowe na Jagiełły rozpoczęły się w październiku i z lekkim poślizgiem zbliżają się do końca. Chociaż ulica jest już przejezdna od początku grudnia, to wciąż nie można oficjalnie powiedzieć, że remont został zakończony. Przed wykonawcą jeszcze prace wykończeniowe m.in. przy chodnikach od strony murów obronnych.

Co do remontu zatok autobusowych – został już zakończony. Jednak autobusy wciąż nie będą mogły z nich korzystać aż do 4 stycznia 2016 roku. - Autobusy będą zatrzymywały się na jezdni przy wyremontowanych zatokach autobusowych. Jest to związane z czasem tzw. dojrzewania betonu, z którego wykonano zatoki – tłumaczy Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Tym samym przystanki autobusowe przy Jagiełły wróciły na swoje wcześniejsze miejsce. Natomiast tymczasowe przystanki wyznaczone na czas remontu ulicy zostały zlikwidowane.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości