Wiadomości

Drogowa rewolucja na Walczaka i nie tylko

14 grudnia 2015, 15:32, aw
fot. Anna Warchoł
Jeszcze w listopadzie gorzowski magistrat planował poszerzyć do dwóch pasów ruchu w każdym kierunku ul. Walczaka od ronda Gdańskiego do skrzyżowania z drogą na Wawrów. Teraz na liście znalazła się również ul. Bierzarina i Łukasińskiego.

Na początku listopada pisaliśmy o planach władz miasta co do rozbudowy ulicy Walczaka na dwukilometrowym odcinku od ronda Gdańskiego w kierunku na Strzelec. Według wstępnych założeń magistratu - ulica zyskałby po dwa pasy ruchu w każdym kierunku oraz ścieżkę rowerową.

Jednak po miesiącu, plany się zmieniły i teraz władze rozważają również rozbudowę ul. Bierzarina i Łukasińskiego do ronda Sybiraków. Nie wykluczone też, że samo rondo miałoby zostać przebudowane. Należy pamiętać, że przez wymienione ulice przebiega droga krajowa nr 22, którą codziennie przejeżdżają tysiące samochodów ciężarowych.

A rozbudowa trzech ulic do dwóch pasów ruchu w każdym z kierunków ma poprawić przede wszystkim bezpieczeństwo. Na około 4-kilometrowym odcinku ma zostać wybudowana ścieżka pieszo-rowerowa oraz nowoczesne oświetlenie LED.

W ramach planowanej inwestycji odbyło się również liczenie samochodów, które było prowadzone na 13 skrzyżowaniach i drogach wylotowych z miasta. – Do końca grudnia powinniśmy poznać wyniki. Pomiary ruchu drogowego odbyły się na potrzeby dokumentacji dla planowanej modernizacji drogi krajowej nr 22 na północy miasta. Koszt wykonywanych pomiarów to  40 tys. zł – komentuje Ewa Sadowska-Cieślak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Według założeń i wstępnych planów magistratu - dwujezdniową Walczaka, Bierzarina i Łukasińskiego przejedziemy do 2020 roku. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości