Wiadomości

Nowy Rok i nowe podwyżki?

11 grudnia 2015, 10:59, aw
Wiele wskazuje na to, że od przyszłego roku gorzowian czeka podwyżka opłat za wodę i ścieki. Jak tłumaczy Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, wzrost opłat o 44 grosze za metr sześcienny jest spowodowany inwestycjami prowadzonymi przez przedsiębiorstwo.

Niestety początek 2016 roku nie będzie sprzyjający dla kieszeni mieszkańców Gorzowa. A wszystko przez zapowiadaną przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji kolejną podwyżkę opłat za wodę i ścieki. Przypominamy, że taka sytuacja miała już miejsce w połowie stycznia 2015 roku, kiedy PWiK wprowadziło nowe taryfy opłat za wodę i ścieki. W efekcie rachunek czteroosobowej rodziny wzrósł o kilkanaście złotych.

Wówczas prezes Bogusław Andrzejczak tłumaczył, że nie można było uniknąć wzrostu cen ze względu na prowadzone inwestycje, które są dziesięciokrotnie większe od obrotów firmy. Również  i tym razem podwyżka ma być podyktowana kosztownymi inwestycjami PWiK.

Jak bardzo ucierpimy na tym? Według założeń, łączne opłaty za wodę i ścieki mają wzrosnąć aż o 44 grosze za metr sześcienny – w efekcie zapłacimy 11,60 zł. Wniosek z nową taryfą wpłynął już do Związku Celowego Gmin MG6. Decyzja powinna zostać podjęta do świąt. Jeżeli będzie pozytywna, to wyższe opłaty wejdą w życie w styczniu 2016 roku. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości