Wiadomości

Coraz bliżej Święta...

1 grudnia 2015, 14:44, inf. prasowa/red
fot. Anna Warchoł/archiwum
Chociaż aura nie jest typowo zimowa i nie nastraja świątecznie, to władze Gorzowa przygotowały moc atrakcji, które wprowadzą mieszkańców w świąteczną atmosferę. Będzie jarmark czy też spotkanie wigilijne. Nie zabraknie również św. Mikołaja.

Nie jedna jak co roku, ale dwie choinki przyozdobią centrum miasta. Drzewka na Starym Rynku udekorowane zostaną elementami świetlnymi. Na odcinku od zabytkowego tramwaju przy ul. Wełniany Rynek do wylotu ul. Hawelańskiej w ul. Sikorskiego rozwieszone będą sopelki świetlne. Gwiazdki rozświetlą ciąg ulic śródmieścia: ul. Wełniany Rynek (od ul. Hawelańskiej do ul. Sikorskiego), Herberta, Obotrycką, Chrobrego (od ul. Spichrzowej do ul. Sikorskiego), Wodną, Sikorskiego (od Parku 111 do ul. Herberta). Iluminacja świąteczna zainstalowana będzie również na rondzie Ofiar Katynia oraz rondzie Kosynierów Gdyńskich. Kurtyny świetlne i gwiazdki zaświecą na bulwarze nadwarciańskim. Ulica Chrobrego rozbłyśnie iluminacjami w kształcie kielicha i stożka. Magię świąt dzięki iluminacji poczujemy już 3 grudnia. Oświetlenie będzie cieszyć oko do 9 stycznia.

W czwartek 3 grudnia o godzinie 10:00 na Starym Rynku dzieci z gorzowskich przedszkoli przystroją świąteczne drzewka wykonanymi przez siebie ozdobami. Filharmonia Gorzowska dostarczy gigantyczne bombki do udekorowanie przez najmłodszych.
Mikołajkową ofertę przygotowały miejskie instytucje. Miejski Ośrodek Sztuki przygotował specjalne pokazy filmowe dla dzieci. Filharmonia Gorzowska zaprasza na mikołajkowy koncert familijny Musical „Alicja w krainie czarów”. Filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej zapraszają na czytelnicze spotkania ze Św. Mikołajem.

W niedzielę 13 grudnia, w MCK Zawarcie odbędzie się Wigilia Narodów - tradycyjnie  wielokulturowe spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyć będą: Łemkowie, Ukraińcy, Poleszucy, Wilniucy, Lwowiacy, Romowie, Żydzi.
Od 18 do 23 grudnia na Starym Rynku odbędzie się Jarmark Świąteczny. Potrzebujesz choinki lub karpia? A może nie masz pomysłu na prezent? To wszystko, a nawet więcej, znajdziesz na Jarmarku Świątecznym, W tych dniach prowadzona będzie sprzedaż artykułów świątecznych, wyrobów rękodzielniczych oraz wiele innych. Zmysły nasycisz smakami i zapachami próbując świątecznych wyrobów i rozgrzewających napojów. Na Jarmark zapraszamy od godziny 12:00 do 20:00. 

Od 18 do 20 grudnia na Starym Rynku rozstawiona będzie scena, na której przewidziano wiele atrakcji. W tym czasie wolontariusze Fundacji AdRem w ogrzewanym namiocie prowadzić będzie animacje dla dzieci w różnym wieku oraz poczęstuje ciepłą herbatą. Na piątek, 18 grudnia, zaplanowano Spotkanie Wigilijne. Już od godziny 12:00 wraz z Jarmarkiem Świątecznym wystartuje scena, z której na początek usłyszymy świąteczne melodie. Między godziną 16:00 a 17:00 lokalni muzycy wprowadzą w atmosferę świąt kolędowym graniem. Około godziny 17:00 ze sceny popłyną pełne ciepłych słów serdeczne świąteczne życzenia dla mieszkańców miasta od prezydenta, radnych i gości. Gwiazdą wieczoru będzie zespół NADIJA, który zaprezentuje współczesną folkową interpretację kolęd i pastorałek. W trakcie piątkowego dnia śnieżynki rozdawać będą pierniki z życzeniami wykonane w ramach warsztatów podopiecznych Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie. Dla mieszkańców przygotowaliśmy też wigilijny poczęstunek. 

W sobotę, 19 grudnia, nie lada atrakcja nie tylko dla najmłodszych gorzowian. Nasze miasto odwiedzi najprawdziwszy Mikołaj z Laponii. Pojawienie się Mikołaja poprzedzi prowadzony przez trzy elfy występ z dużą dawką humoru. Mikołaj bardzo chętnie sfotografuje się z dziećmi indywidualnie. Zdjęcie będzie można pobrać ze strony miasta. W chatce elfy wystawią imienny certyfikat potwierdzający spotkanie z prawdziwym Mikołajem. W trakcie spotkania z Mikołajem poznamy lepiej Laponię dzięki prezentacji multimedialnej poprowadzonej przez Marka Koźmica, sąsiada 

Mikołaja od 5 lat. Odwiedzającym Jarmark czas umilą artystyczne życzenia i wspólne kolędowanie w wykonaniu chórów, zespołów śpiewaczych, przedstawicieli  RSTK, MCK, Uniwersytetu III Wieku, Groty Sztuki, Teatru im. J. Osterwy, Jazz Klubu „Pod Filarami”. Do namiotu Fundacji AdRem na pokaz filmu „Święty Mikołaj dla wszystkich” zaprasza DKF Megaron przy Miejskim Ośrodku Sztuki.

W niedzielę, 20 grudnia, Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii i Klub Wolontariusza "Gniazdo" oraz Fundacja Ad Rem zapraszają na Święto Aniołów. W trakcje imprezy przewidziano konkursy na najlepsze przebranie za anioła, na najlepsze faworki i śledziki, konkurs malowania anioła palcami oraz konkurs na domek z piernika. Około godz. 18:00 planowany jest pokaz teatru ognia.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości