Od teraz w barwach Lecha Poznań trenuje 200 kolejnych młodych piłkarzy. - Nasze cele szkoleniowe w przypadku obu klubów są tożsame - mówi Dominik Czapczyk, dyrektor zarządzający LPFA. - Podstawowe zadanie to zapewnienie jak najlepszego rozwoju piłkarskiego dzieciom i młodzieży. Przy okazji dbamy o ich zdrowie, walczymy z takimi problemami jak otyłość, co jest nie bez znaczenia.
Lubuski oddział będzie nosił nazwę LPFA Progres Gorzów Wielkopolski. Szkółka funkcjonuje dopiero od 2013 roku, ale cieszy się ogromną popularnością na terenie swojego działania. Wkrótce wszyscy nowi podopieczni Lecha zostaną wyposażeni w sprzęt sportowy z kolejowym herbem.
- LPFA Progres daje też możliwość dalszego rozwoju największym talentom - wyjaśnia Czapczyk. - Niewykluczone przecież, że w przyszłości młodzi i najzdolniejsi piłkarze trafią do struktur wiodących Akademii Lecha Poznań i doczekamy się debiutu kolejnego gorzowianina w barwach I drużyny Kolejorza.
Mowa o Dawidzie Kownackim, drugim najmłodszym strzelcu bramki w Ekstraklasie w XXI wieku, a piątym w całej historii najwyższej klasy rozgrywkowej. „Kownaś” urodził się w Gorzowie Wielkopolskim i tam spędził pierwsze lata życia. Po przeprowadzce do Poznania niemal natychmiast rozpoczął szkolenie w Kolejorzu, w którym przeszedł przez wszystkie szczeble piłkarskiej edukacji.
|
JUBILEUSZOWY KONCERT Z OKAZJI 55-LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ
7 czerwca 2026
kup bilet |
|
Kabaretowa Biesiada Śląska
22 listopada 2026
kup bilet |
|
OD NOWA: Kortez | Igo | Ralph Kaminski | Kasia Sienkiewicz
26 lipca 2026
kup bilet |
|
NIRVANA SYMPHONIC TRIBUTE - przebojowy program na żywo w Polsce
6 listopada 2026
kup bilet |