W gorzowskiej komendzie miejskiej już od dłuższego czasu dostępne jest urządzenie do badania trzeźwości, z którego każdy może skorzystać. Dotychczas nikt jednak nie wpadł na pomysł, aby AlcoBlow zabrać tylko dla siebie. W nocy z piątku na sobotę (27/28 listopada br.) brak urządzenia zauważyli dyżurni. Policjanci przejrzeli nagrania z monitoringu.
Okazało się, że kradzieży mógł dokonać jeden z dwójki mężczyzn, którzy kilka minut wcześniej byli w komendzie zapytać o swojego kolegę. Ten chwilę wcześniej został zatrzymany za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Ustalenia gorzowskich policjantów prowadziły do Międzyrzecza. Tam też do policjantów trafiła informacja od świadka, który przekazał, że ktoś może posługiwać się takim urządzeniem.
Kilka minut przed godziną 7.00 funkcjonariusze zatrzymali 21-letniego mieszkańca gm. Bledzew. Młody mężczyzna w jednym z lokali sprawdzał trzeźwość innych osób Podczas rozmowy z mundurowymi nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego zabrał urządzenie z korytarza komendy. Mężczyzna będzie odpowiadać za kradzież, za którą grozi do 5 lat więzienia. Alcoblow warte 1,3 tys. zł. wróciło już na swoje miejsce i można nadal z niego korzystać.
.jpg)
|
Royal National Ballet of Georgia Potskhishv
16 kwietnia 2026
kup bilet |
|
Największe Hity Musicali Świątecznie - Wielkie Widowisko Muzyczne z Grand Royal Orchestra!
31 stycznia 2026
kup bilet |
|
Piotr Bałtroczyk - STAND UP 2026
15 marca 2026
kup bilet |
|
Polska Noc Kabaretowa 2026 - Siedmiu wspaniałych
22 maja 2026
kup bilet |