Pędził BMW bez prawka. Omal nie potrącił przechodnia [wideo]

9 listopada 2015, 13:15, aw
fot. KWP
Policyjna kamera nagrała, jak rozpędzone BMW wpada w poślizg na zakręcie i zatrzymuje się kilkanaście centymetrów od idącego chodnikiem pieszego. Jak się okazało 18-latek siedzący za kierownicą nie miał nigdy prawa jazdy. Grozi mu grzywna do 5 tys. zł i zakaz prowadzenia pojazdów.

Wszystko działo się w niedzielne popołudnie w miejscowości Sławno koło Strzelec Krajeńskich. Policjanci ze strzeleckiej drogówki patrolujący miejscowość zauważyli osobówkę nadjeżdżającą z przeciwnego kierunku.

- Kierowca BMW jechał ze zbyt nadmierną prędkością i na łuku brukowanej drogi wpadł w poślizg. Zatrzymał się kilkanaście centymetrów od idącego chodnikiem mężczyzny, który uniknął potrącenia odskakując przed rozpędzonym samochodem. Całą sytuację zarejestrowała kamera w nieoznakowanym radiowozie – mówi Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Jak się okazało, za kierownicą BMW siedział 18-latek, który nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Funkcjonariuszom tłumaczył, że wyjechał na drogę, aby przetestować osiągi naprawianego wcześniej samochodu, a śliska i brukowa nawierzchnia świetnie się do tego nadawała.

Policjanci skierowali wniosek do sądu o ukaranie 18-latka. Grozi mu grzywna do 5 tys. zł i zakaz prowadzenia pojazdów.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->