Wiadomości

Uwaga! W nocy będzie silna mgła!

3 listopada 2015, 14:05, red
Listopadowe noce są coraz zimniejsze. Temperatury spadają już poniżej zera. Dodatkowo – dziś w nocy metrolodzy zapowiadają silne mgły. Widzialność spadnie do 100 metrów.

Według IMGW zjawisko występować będzie od około godziny 22:00 we wtorek do 10 rano w środę (4 listopada)

Portal twojapogoda.pl radzi jak zachowywać się podczas mgły: A więc przy ograniczonej widoczności powinniśmy:

1. Podczas podróż samochodem zmniejszyć prędkość jazdy i dostosować ją do warunków atmosferycznych panujących na drodze. Należy również włączyć światła przeciwmgłowe i bacznie obserwować drogę oraz pobocze.

2. Należy wcześniej niż zwykle wyjechać do pracy lub szkoły, ponieważ możliwe są większe korki.

Piesi i rowerzyści znajdujący się na poboczu powinni założyć odblaskową kamizelkę, aby być widocznym.

3. Jeśli wybieramy się w podróż lotniczą, należy zorientować się czy z powodu gęstej mgły nie zostanie odwołany lub przełożony nasz rejs.

4. Gdy mgła utrzymuje się przez kilkadziesiąt godzin, groźny staje się smog. Należy wówczas ograniczać przebywanie na otwartych przestrzeniach oraz uszczelnić okna i drzwi. Osoby, które skarżą się choroby układu oddechowego powinny przebywać w domu i nie wychodzić na zewnątrz do czasu rozwiania się mgły i zanieczyszczeń.

5. Należy ograniczyć palenie papierosów w miejscach publicznych, ponieważ dym we mgle nie rozwiewa się i podrażnia układ oddechowy niepalących.


Podziel się

Komentarze

Zobacz, jak wygląda Gorzów teraz – kamera na żywo

Imprezy


Pozostałe wiadomości