• Dziś 27°/16°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 22°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Jak dobrać sprzęt narciarski?

30 października 2015, 13:55, mk
Wyjazd na narty to idealna opcja spędzania wolnego czasu w zimowe dni. Nie tylko świetnie będziesz się bawił na stoku, ale również Twój organizm skorzysta na aktywności fizycznej. Pamiętaj jednak aby dobrać odpowiedni sprzęt na taką wyprawę.

Sporty zimowe mają to do siebie, że sprzęt możesz sobie wypożyczyć. Przy każdym większym stoku przy pomocy specjalistów możesz dobrać wyposażenie, które będzie dla Ciebie idealne. Jeżeli jednak wolisz posiadać sprzęt na własność powinieneś się udać do renomowanego sklepu bądź skorzystać ze sklepu internetowego. Musisz jednak wtedy zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy.

Na początku każdego roku kalendarzowego rozpoczynają się ferie zimowe, to właśnie idealny moment, aby wraz z całą rodziną udać się na stok narciarski. Musisz jednak przed wyjazdem skompletować sobie całe wyposażenie. Pamiętaj, że osoby początkujące oraz średnio-zaawansowane powinni zaopatrzyć się w narty, które są od 5 do 15 cm krótsze od ich wzrostu. Zbyt małe narty będą niestabilne, co spowoduje problemy z utrzymaniem równowagi. Natomiast zbyt duże wpływa na Twój komfort jazdy.

Buty to również ważna część Twojego ekwipunku. Stopa nie może być zbyt ściśnięta, palce powinny móc się poruszać, natomiast pięta, jak i kostka bezwzględnie powinny być usztywnione. Taki zabieg zapobiegnie wystąpieniu urazów i kontuzji. Zbyt duży but, źle będzie trzymał Twoją kostkę. Zwróć uwagę także na kształt oraz twardość obuwia.

Najprostszym element do kupna są kijki. Przy wizycie w sklepie musisz założyć narty, jak i buty narciarskie. Trzymając kije za uchwyt, kąt między ramieniem a przedramieniem powinien być prosty.

Podczas wizyty w sklepie nie zapomni o kupnie kasku. Ta część ubranie w ekstremalnych warunkach może uratować Twoje życie. Upadek bez tej części wyposażenie może naprawdę być tragiczny w skutkach. Nowoczesne kaski są bardzo wygodne, ciepłe oraz przepuszczają powietrze.

Jak się zorientowałeś kupno sprzętu narciarskiego nie musi być trudną rzeczą. Jeżeli wciąż nie jesteś pewny swoich, kompetencji możesz spytać o radę sprzedawcy w sklepie czy też w wypożyczalni obok stoku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości