Ruszył remont Jagiełły [zdjęcia]

28 października 2015, 09:48, red
fot. Anna Warchoł
Prace przy jednej z najważniejszych arterii w centrum miasta są podzielone na pięć etapów. Wykonawca robót najpierw zajmie się wymianą krawężników, następnie zatokami autobusowymi, a na samym końcu zostanie wylany nowy asfalt.

Z lekkim opóźnieniem, ale są – robotnicy wkroczyli na ul. Jagiełły, aby zająć się remontem tej bardzo zniszczonej drogi na odcinku od skrzyżowania z ul. Walczaka do skrzyżowania z ul. Wybickiego.

Na pierwszy ogień idzie wymiana krawężników w pasie zieleni, który rozdziela jezdnie. Drogowcy w tym czasie zajmować będą lewy pas ruchu, rozpoczynając od jezdni południowej od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego i sukcesywnie przesuwać się będą w kierunku ul. Walczaka.

Rozpoczęcie drugiego etapu prac planowane jest na 5 listopada. Wówczas prace będą prowadzone przy prawej krawędzi jezdni i obejmą wymianę krawężników, remont chodników i zatok autobusowych, które zostaną wyłączone z funkcjonowania na okres co najmniej 4-5 tygodni.

- W tym czasie wyznaczone zostaną tymczasowe przystanki zastępcze. Przystanek w kierunku ul. Walczaka usytuowany zostanie za skrzyżowaniem z ul. Wełniany Rynek, natomiast przystanek w przeciwnym kierunku czasowo wyznaczony będzie za skrzyżowaniem z ul. Dąbrowskiego przy budynku nr 7 – komentuje Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Po wykonaniu chodników i ustawieniu krawężników prace przeniosą się bezpośrednio na jezdnię ulicy Jagiełły. Drogowcy sfrezują istniejącą nawierzchnię, a następnie wyleją nowy asfalt. Prace będą prowadzone przy zamkniętej jezdni. Objazd będzie wyznaczony ul. Drzymały – Borowskiego – Armii Polskiej.

O utrudnieniach na Jagiełły będziemy informować na bieżąco.

Fotoreportaż


1/6 Remont Jagiełły

1/6 Remont Jagiełły

2/6 Remont Jagiełły

2/6 Remont Jagiełły

3/6 Remont Jagiełły

3/6 Remont Jagiełły

4/6 Remont Jagiełły

4/6 Remont Jagiełły

5/6 Remont Jagiełły

5/6 Remont Jagiełły

6/6 Remont Jagiełły

6/6 Remont Jagiełły

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości