Nowoczesny magistrat? Urząd wciąż czeka na zgłoszenia

23 października 2015, 09:32, aw
Urząd Miasta postanowił przedłużyć do poniedziałku 26 października termin składania wniosków w ramach konkursu architektonicznego dotyczący przebudowy obecnego magistratu. Do tej pory napłynęło 40 zgłoszeń.

Celem konkursu jest uzyskanie najlepszego rozwiązania architektonicznego dla budynku ratusza oraz stworzenie w obrębie jego bezpośredniego otoczenia urbanistycznego wartościowej przestrzeni publicznej. W skrócie - nowy magistrat ma być przede wszystkim nowoczesny, przyjazny oraz funkcjonalny.

 – Chcielibyśmy otrzymać taką kompletną pracę, którą moglibyśmy podzielić na etapy. Zależy nam na rozwiązaniu optymalnym, które pogodzi wysokie walory architektoniczne z racjonalizacją kosztów. Oprócz tego chcielibyśmy, aby każdy budynek działał samodzielnie. Trzeba też pamiętać o tym, że budynek po policji jest obiektem zabytkowym, co nie oznacza że nie może być nowoczesny – opowiada Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Chociaż zainteresowanie było spore i magistrat otrzymał 40 zgłoszeń, to  jednak postanowił przedłużyć termin składania wniosków do poniedziałku 26 października. Następnie do 21 marca trzeba będzie dostarczyć projekty konkursowe. Osoba, która wygra konkurs architektoniczny otrzyma 30 tys. zł i weźmie udział w projektowaniu.

Wyniki konkursu poznamy 1 kwietnia. Wówczas nastąpią negocjacje z osobą, która wygra. - Założony okres projektowy, to około dwa lat. Dopiero po dwóch latach będziemy mogli rozpocząć jakiekolwiek prace przy przebudowie magistratu. Niestety większość pieniędzy będzie pochodzić zapewne z budżetu miasta.  Oczywiście będzie próbowali pozyskać środki zewnętrzne, tak aby jak najmniej obciążyć finanse miasta – komentuje Szymakiewicz.

Zatem rzeczywiste prace przy kompleksie budynków gorzowskiego Urzędu Miasta rozpoczną się najwcześniej w 2018 roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości