Wiadomości

Linią 128 pojedziemy na Piaski

22 października 2015, 11:03, Anna Warchoł
fot. Marcin Kluwak
Zgodnie z zapowiedziami, w sobotę 7 listopada ruszy nowa linia autobusowa, która połączy osiedle Górczyn, Piaski i Staszica. Rozkład jazdy poznamy po Wszystkich Świętych.

Wydział gospodarki komunalnej i transportu publicznego jest na ostatniej prostej w przygotowaniu kwestii technicznych, jeżeli chodzi o uruchomienie nowej linii autobusowej na trasie osiedle Górczyn – Piaski – osiedle Staszica.

- Rozkład jazdy został już zaakceptowany i zostanie rozwieszony na przystankach po 1 listopada, tak aby gorzowianie mieli czas na zapoznanie się z kursowaniem nowego autobusu – mówi Leszek Gnitecki, kierownik wydziału transportu.

Nowa linii będzie oznaczona numerem 128 i wyruszy na trasę w sobotę 7 listopada. Do tej pory pracownicy wydziału muszą się jeszcze uporać z rozmieszczeniem nowych przystanków autobusowych. Jak się okazuje, wszystkie trzy będą zlokalizowane przy ul. Kazimierza Wielkiego.

- Będą to przystanki wspólne dla tramwajów i autobusu. Musimy jeszcze tylko wyciąć słupki oddzielające chodnik od drogi i wymalować pasy postojowe – tłumaczy Gnitecki.

Z kolei na pozostałej trasie, autobus będzie korzystał z przystanków, które już istnieją. Chodzi m.in. o te przy ul. Wyszyńskiego – przy Komendzie Miejskiej Policji oraz w okolicach skrzyżowania z ul. Owocową.

Przypominamy, że trasa autobusu nie jest w obie strony taka sama. Autobus linii 128 jadący z osiedla Górczyn pojedzie przez mostek na Kłodawce ulicą Owocową i dalej będzie kierował się na ul. Kazimierza Wielkiego i następnie na osiedla Staszica. Natomiast w drugą stronę, jadąc z osiedla Staszica autobus już nie skręci na Kazimierza Wielkiego, a pojedzie ul. Roosvelta i ul. Wyszyńskiego


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości