Wiadomości

22 tysiące głosów gorzowian na obywatelskie inwestycje

20 października 2015, 11:07, aw
fot. Anna Warchoł
Zakończyło się liczenie głosów w ramach budżetu obywatelskiego na 2016 rok. Jednak to nie koniec prac. Teraz urzędnicy muszą sprawdzić głosy pod względem formalnym. Wyniki i listę inwestycji, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku powinniśmy poznać do końca miesiąca.

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zaangażowanie mieszkańców było znacznie mniejsze, niż przed rokiem. Wówczas oddano ponad 50 tys. głosów – teraz niewiele powyżej 22 tysięcy.

Gorzowianie mogli głosować na jedną spośród 104 propozycji. Wiemy, że na pewno osiem z nich zostanie zrealizowanych w 2016 roku – po jednej z każdego rejonu.

Przypominamy, że Gorzów został podzielony na osiem obszarów: Zawarcie, Zakanale, Śródmieście/Centrum, Piaski, Staszica, Wieprzyce/Osiedle Słoneczne, Manhattan, Górczyn. W każdym z nich zostanie zrealizowana jedna inwestycja, która zebrała największą ilość głosów i nie przekracza 250 tys. zł.

O tym, co zostanie zrobione w przyszłym roku w ramach budżetu obywatelskiego dowiemy się pod koniec października. Przed urzędnikami jeszcze weryfikacja głosów pod względem formalnym i wpisanie ich do systemu.

Jednak już teraz wiadomo, że najbardziej aktywni okazali się mieszkańcy osiedla Staszica, a najmniej zaangażowani okazali się gorzowianie mieszkający na Manhattanie.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości