22 tysiące głosów gorzowian na obywatelskie inwestycje

20 października 2015, 11:07, aw
fot. Anna Warchoł
Zakończyło się liczenie głosów w ramach budżetu obywatelskiego na 2016 rok. Jednak to nie koniec prac. Teraz urzędnicy muszą sprawdzić głosy pod względem formalnym. Wyniki i listę inwestycji, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku powinniśmy poznać do końca miesiąca.

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zaangażowanie mieszkańców było znacznie mniejsze, niż przed rokiem. Wówczas oddano ponad 50 tys. głosów – teraz niewiele powyżej 22 tysięcy.

Gorzowianie mogli głosować na jedną spośród 104 propozycji. Wiemy, że na pewno osiem z nich zostanie zrealizowanych w 2016 roku – po jednej z każdego rejonu.

Przypominamy, że Gorzów został podzielony na osiem obszarów: Zawarcie, Zakanale, Śródmieście/Centrum, Piaski, Staszica, Wieprzyce/Osiedle Słoneczne, Manhattan, Górczyn. W każdym z nich zostanie zrealizowana jedna inwestycja, która zebrała największą ilość głosów i nie przekracza 250 tys. zł.

O tym, co zostanie zrobione w przyszłym roku w ramach budżetu obywatelskiego dowiemy się pod koniec października. Przed urzędnikami jeszcze weryfikacja głosów pod względem formalnym i wpisanie ich do systemu.

Jednak już teraz wiadomo, że najbardziej aktywni okazali się mieszkańcy osiedla Staszica, a najmniej zaangażowani okazali się gorzowianie mieszkający na Manhattanie.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości