Rowerzyści chcą ścieżki do Zdroiska

20 października 2015, 09:40, aw
fot. Anna Warchoł
Droga krajowa nr 22 jest niezwykle niebezpieczna, a jazda rowerem obok pędzących samochodów osobowych i ciężarowych nie jest komfortowa. Obecna ścieżka rowerowa urywa się w lesie, około kilometr przed Nierzymiem. Dlatego rowerzyści chcą wybudowania kolejnych kilku kilometrów trasy.

W tej sprawie rowerzyści napisali specjalną petycję do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o wybudowanie ścieżki rowerowej na trasie Gorzów-Zdroisko wzdłuż drogi krajowe nr 22. A teraz liczą na podpisy mieszkańców, nie tylko Gorzowa, ale również okolicznych miejscowości.

Potrzeba budowy ścieżki rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 22 jest bezsporna. Trasa w kierunku Strzelec Krajeńskich nie należy do zbyt bezpiecznych dróg. Codziennie przejeżdżają tamtędy tysiące samochodów osobowych czy ciężarowych. Często kierowcy jadą szybciej, niż przepisowe 90 km/h. Zatem jazda asfaltem obok pędzących ciężarówek nie jest komfortowa i bezpieczna.

A dotychczas stworzona ścieżka rowerowa wzdłuż DK 22, to dwa odcinki, które nie są połączone ze sobą. Pierwszy z nich prowadzi od Różanek-Szklarni do ronda w miejscowości Różanki. Drugi z nich zaczyna się przy parkingu Nadleśnictwa Kłodowa i kończy się w lesie, co najmniej kilometr przed Nierzymiem.

Potrzeba budowy ścieżki rowerowej, która będzie tworzyła jedną całość i załata „dziury” jest tym większa, ponieważ władze Gorzowa planują w najbliższych latach budowę trasy dla rowerzystów wzdłuż ulicy Walczaka.

Rowerzyści przekonują, że budowa ścieżki nie tylko polepszy komunikację mieszkańców Gorzowa z podgorzowskimi miejscowościami, ale również zachęci więcej osób do bardziej zdrowego i aktywnego trybu życia.

Aby inwestycja była możliwa do zrealizowania, musi ją poprzeć jak największa liczba osób. Dlatego też liczy się każdy podpis pod petycją, która do końca października ma trafić do GDDKiA w Zielonej Górze. Ankietę online można wypełnić TUTAJ


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości