Nastolatkowie napadli na 65-latkę

19 października 2015, 09:42, red
fot. KWP
Podbiegli do spacerującej kobiety i wyrwali jej torebkę, a z łupem uciekli w stronę ogródków działkowych. Na szczęście 16-latek i jego o cztery lata starszy kolega szybko wpadli w ręce policji. Usłyszeli zarzut rozboju.

Wszystko działo się przed weekendem w centrum Witnicy. Ulicą Rutkowskiego spacerowała 65-letnia kobieta. W pewnej chwili podbiegło do niej dwóch młodych mężczyzn i odpychając, wyrwało jej torebkę z zawartością dokumentów i pieniędzy.

- Kobieta już po minucie miała okazję zasygnalizować o powstałym zdarzeniu policjantom z Witnicy, ponieważ patrol przejeżdżał właśnie centrum miasta. Jeden z policjantów po opisie przekazanym od pokrzywdzonej biegnie w kierunku ogródków działkowych za napastnikami. Drugi policyjnym radiowozem również próbuje odciąć drogę ucieczki mężczyznom – opowiada Marcin Maludy z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Zatrzymanymi okazali się dwaj mieszkańcy Witnicy – 16 i 20-latek. Młodszy z nich odpowie przed Sądem dla Nieletnich. Natomiast starszy z nich usłyszał zarzut związany z rozbojem, za co grozi mu do 12 lat więzienia.

Pokrzywdzona kobieta oszacowała straty na 1,2 tys. zł. 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości