Motocykliści opanują ulice Gorzowa

16 października 2015, 09:21, red
fot. Dawid Nowakowski
W sobotnie popołudnie motocykliści z całego regionu oficjalnie pożegnają sezon. O godz. 13.30 wystartują z Bulwaru Zachodniego i przejadą przez miasto w paradzie, która zakończy się na Wale Okrężnym ogniskiem i piknikiem, w którym mogą wziąć udział wszyscy chętni gorzowianie.

- Oficjalnie rozpoczynamy, to i oficjalnie musimy zakończyć sezon - podkreśla Jacek Sterżeń, organizator. Motocyklowa impreza powoli staje się wizytówką Gorzowa i uczestniczy w niej coraz więcej osób – nie tylko z naszego regionu, ale nawet z województwa zachodniopomorskiego czy wielkopolskiego.  Potwierdziło to kwietniowe rozpoczęcie sezonu, w którym wzięło udział ponad tysiąc motocyklistów. Teraz po kilku miesiącach jazdy, przyszedł czas, aby pożegnać się z sezonem i odstawić swoją maszynę do garażu.

Oficjalne pożegnanie sezonu już w sobotę 17 października na Bulwarze Zachodnim. Już od godz. 12 rozpocznie się zbiórka miłośników jednośladów, tak aby o godz. 13.30 wyruszyć w miasto i przejechać w uroczystej paradzie ulicami Gorzowa.

Przejazd będzie zabezpieczony przez policję i będzie przebiegał następującą trasą: ul. Nadbrzeżna, wyjazd na Most i dalej ul. Chrobrego koło Katedry, ul. Wybickiego do ronda, ul. Kosynierów Gdyńskich do ul. Roosevelta, Al. Odrodzenia do ronda Piłsudskiego dalej ul. Piłsudskiego, ul. Górczyńska, ul. Walczaka do ronda Ofiar Katynia, ul. Pomorska, ul. Podmiejska, rondo Santockie, Trasa Nadwarciańska, Most Lubuski, Trasa Nadwarciańska do ronda Kasprzaka i dalej ul. Koniawską do mostu i dalej ul. Grobla do Wału Okrężnego.

Na miejskiej plaży odbędzie się ognisko integracyjne – ale przyjść może każdy gorzowianin. Ponadto Fundacja "Ad Rem" i jej wolontariusze przygotują na miejscu pyszna wojskową grochówkę, którą każdy będzie mógł nabyć za symboliczną kwotę wrzuconą do puszki. Każda złotówka wesprze akcję charytatywną - pomoc dla Wiktorii, która choruje na wrodzoną łamliwość kości.

- Akcja wsparcia Wiktorii pozwoli na zakup lampy do naświetleń po złamaniach i urazach. Pomoże jej to w łagodniejszym przechodzeniu swojej choroby i da szanse na normalne funkcjonowanie – tłumaczy Sterżeń. 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości