Linia autobusowa na Piaski ruszy 7 listopada

8 października 2015, 13:21, Anna Warchoł
fot. Anna Warchoł
Na połączenie komunikacją miejską trzech największych osiedli w mieście czekało wielu gorzowian. Już od pierwszej soboty listopada pasażerowie będą mogli skorzystać z nowej linii autobusowej, która będzie przebiegać z osiedla Górczyn przez Piaski na Staszica.

Uruchomienie nowej linii autobusowej to odpowiedź na apele mieszkańców, radnych Ludzi dla Miasta oraz naszych. Po kilku miesiącach dyskusji i analiz, magistrat w końcu zdecydował zrobić krok w stronę potrzeb gorzowian i stworzyć połączenie autobusowe pomiędzy Górczynem, Piaskami i osiedlem Staszica.

Nowa linia ruszy w sobotę 7 listopada. – W przyszłym tygodniu poznamy numer linii oraz wstępny rozkład jazdy. Natomiast początek listopada i pierwsze dni kursowania autobusu pokażą czy rozkład został odpowiednio skonstruowany i czy nie trzeba wprowadzić poprawek – mówi Leszek Gnitecki, dyrektor wydziału transportu. Przed urzędnikami jeszcze kwestie techniczne, jak np. rozmieszczenie nowych przystanków.

Oczywiście wiadomość o tym, że autobus pojedzie na Piaski ucieszyła wszystkich. Jednak publikacja trasy autobusu nie zyskała już tylu pozytywnych opinii. A wszystko przez to, że autobus jadący z osiedla Górczyn pojedzie przez mostek na Kłodawce ulicą Owocową i dalej będzie kierował się na ul. Kazimierza Wielkiego i następnie na osiedla Staszica.

Gorzej sprawa wygląda z drogą powrotną. Jak się okazało gorzowianie mieszkający na Piaskach nie będą mogli już wrócić do swoich domów np. przy pętli tramwajowej, ponieważ autobus nie skręci na Kazimierza Wielkiego, a pojedzie ul. Roosvelta i ul. Wyszyńskiego.  – Nie wiem czy się cieszyć czy płakać. Powrotnego autobusu przez Piaski już nie będzie! Kpiny jakieś, absurdu ciąg dalszy – napisał pan Albert.  Takie rozwiązanie magistrat tłumaczy to trudnością z wyjechaniem z ul. Owocowej w lewo podczas godzin szczytu. 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości