Nie zapomnieliśmy o Kostrzyńskiej

7 października 2015, 20:49, red
fot. Marcin Kluwak
Magistrat uspokaja, że nie zapomniał o ulicy Kostrzyńskiej. To jedna z najbardziej zniszczonych dróg w naszym mieście. Chociaż na drodze nie widać robotników, to nie oznacza, że nic nie dzieje się w kwestii remontu wylotówki na Kostrzyn.

Kilka dni temu opublikowaliśmy informacje dotyczące budowy północnej obowodnicy Gorzowa. Od razu internauci zaczęli pytać co z planowanym remontem ulicy Kostrzyńskiej? Z takim pytaniem zwróciliśmy się bezpośrednio do Wydziału Inwestycji UM.

Rozstrzygnęliśmy postępowanie przetargowe na wykonawce robót. Przetarg wygrała ta sama firma, która miała realizować ulicę Kostrzyńską w systemie dwujezdniowym – wyjaśnia Agnieszka Surmacz, dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Gorzowie. - W tej chwili ta ulica będzie wykonywana w systemie jedno jezdniowym, ale remont przesunęliśmy aż do drogi S3 – dodaje Agnieszka Surmacz. W ramach całej tej inwestycji gruntownie wyremontowana zostanie cała ulica – od osiedla Słonecznego.

Do remontu pozostanie odcinek od węzła S3 do granic administracyjnych miasta. - Myślę, że to już w następnych latach uda się zrealizować. Projektowanie nowej Kostrzyńskiej zakończymy w czerwcu 2016 roku – tłumaczy dalej dyrektor Surmacz.

Prace na ulicy Kostrzyńskiej rozpoczną się w 2017 roku, ponieważ wiąże się to z przebudową torowiska. Koszt inwestycji to około 40 milionów złotych, z czego 30 milionów to dofinansowanie z programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. 10 milionów złotych dokłada miasto.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->