Nowa atrakcja w parku Górczyńskim już niebawem!

29 września 2015, 13:24, Anna Warchoł
Z lekkim opóźnieniem, ale będzie. Do 15 października w parku Górczyńskim powstanie Street Workout Park, czyli skrzyżowanie siłowni z parkurem. Kompleks rekreacyjno-sportowy zostanie wybudowany koło boiska do siatkówki plażowej.

Wygrana w konkursie „Europa to My”, to nie tylko koncert gwiazd polskiej sceny muzycznej na zakończenie wakacji, ale także 50 tys. zł na inwestycję służącą mieszkańcom. Początkowo pieniądze miały być przeznaczone na budowę hot-spotów, ale Gorzów taką strefę już ma na bulwarze. Dlatego też zdecydowano, że w naszym mieście powstanie Street Workout Park w parku Górczyńskim.

Początkowo zakładano, że inwestycja zostanie zrealizowana do końca września. – Mamy końcówkę miesiąca, a w parku nic się nie dzieje. Czy ta inwestycja zostanie w ogóle zrealizowana? – napisała do nas zaniepokojona czytelniczka.

Dlatego też postanowiliśmy sprawdzić czemu prace nie zostały rozpoczęte. - We wrześniu została opracowana dokumentacja projektowa, zakończył się również przetarg na wybór wykonawcy. Zatem prace powinny ruszyć już lada dzień i zakończyć się do 15 października – wyjaśnia Dawid Smoliński z wydziału gospodarki komunalnej i transportu.

Kompleks rekreacyjno-sportowy zostanie wyposażony w 10 urządzeń dla różnych grup wiekowych. Powstanie w dolinie parku obok boiska do siatkówki plażowej.

- To będą głównie drążki do przerzutów i pociągania oraz do wykonywania przeróżnych, skomplikowanych ćwiczeń.  Najprościej można powiedzieć, że będzie to taka ścieżka zdrowia w nowym wydaniu – komentuje Smoliński.

Warto przypomnieć, że w parku Górczyńskim oprócz boiska do siatkówki plażowej, powstał również nowoczesny plac zabaw.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości