Wiadomości

Gorzowscy strażacy otrzymali nowy sprzęt

28 września 2015, 14:58, aw
fot. Anna Warchoł
Ciężki samochód ratownictwa chemiczno-ekologicznego oraz lekki samochód ratownictwa wysokościowego – to najnowsze nabytki strażaków z Gorzowa. Oba samochody wraz z wyposażeniem kosztowały 2 mln zł.

Nowoczesne i pachnące jeszcze świeżością. Takie są dwa wozy strażackie, które w ostatnich dniach trafiły do dwóch jednostek Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie.

W JRG nr 1 przy ul. Walczaka  pojawił sie lekki samochód ratownictwa wysokościowego z niezbędnym sprzętem w tym zakresie. Samochód wraz ze sprzętem będzie stanowił wyposażenie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego, która zostanie stworzona do końca tego roku.

- Sprzęt, który znajduje się na wyposażeniu tego auta możemy wykorzystać na przykład do wspięcia się na maszt, drzewo czy do zejścia do studni. Do tej pory wykorzystywaliśmy do tego celu drabinę, teraz będziemy mieli czym ratować ludzi i na czym ćwiczyć – opowiada mł. asp. Sławomir Siwiec z gorzowskiej straży.

Natomiast do JRG nr 2 przy ul. Dąbrowskiego  trafił ciężki samochód ratownictwa chemiczno-ekologicznego wraz z wyposażeniem. Tam funkcjonuje  Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologiczna.

- Ten nowoczesny samochód spełnia odpowiednie wymogi i posiada wszelkie certyfikaty. Będzie na pewno wykorzystywany nie tylko na terenie naszego powiatu, ale zapewne w całym województwie – przyznaje Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Strażacy przyznają, że samochody wraz z wyposażeniem są niemiłosiernie drogie, jednak wiele razy ratowały ludzkie życie, które jest bezcenne. Koszt zakupu dwóch aut to 2 mln zł.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości