Wiadomości

Niecodzienna kradzież z hospicjum

28 września 2015, 11:53, red
500 cebulek żonkili padły łupem złodzieja, który zabrał je sprzed siedziby gorzowskiego hospicjum. Policjanci następnego dnia zatrzymali podejrzanego mężczyznę.

Powoli zbliża się akcja „Pola Nadziei”. Dlatego też Hospicjum św. Kamila zbiera cebulki żonkili, które przedszkolaki miały zasadzić na początku października.

Jednak jeden z worków z cebulkami kwiatów, które były wnoszone do siedziby hospicjum padł łupem złodzieja. 33-letni gorzowianin wykorzystał chwilową nieuwagę pracowników placówki i zabrał worek, w którym było 500 cebulek żonkili o wartości około 700 zł.

Co ciekawe, złodziej zaniósł je do swojej matki twierdząc, że dostał ją w zamian za wykonaną pracę.

- Już kolejnego dnia informacja o tym, gdzie mogą być cebulki roślin trafiła do gorzowskich policjantów. Przy współudziale pracowników hospicjum, funkcjonariusze ustalili podejrzanego w tej sprawie. Podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży – mówi Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

33-latkowi przedstawiono zarzut i nałożono karę pozbawienia wolności na trzy miesiące w zawieszeniu na dwa lata. 480 cebulek udało się zwrócić hospicjum.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości