Ruszyło głosowanie na obywatelskie inwestycje

21 września 2015, 09:13, aw
fot. Anna Warchoł
Do 5 października mieszkańcy Gorzowa będą mogli zagłosować na jedną ze 104 propozycji w ramach budżetu obywatelskiego na 2016 rok. A jest w czym wybierać. Do rozdysponowania są 2 mln zł.

Głosować można tradycyjnie - wrzucając kartkę z oddanym głosem do urny lub internetowo – wypełniając specjalny formularz na stronie dialog.gorzow.pl

A do wyboru są 104 propozycje, które zostały podzielone na osiem rejonów. Uprawnionymi do oddania głosu na jedno zadanie są mieszkańcy Gorzowa, którzy ukończyli 13 lat. Mieszkaniec oddaje głos niezależnie od rejonu w którym mieszka.

Do rozdysponowania są 2 mln zł. Z każdego rejonu rozstanie zrealizowane zadanie, które zbierze największą ilość głosów i nie przekroczy 250 tys. zł.

Wśród zgłoszonych propozycji dominowały te dotyczące remontów, budowy chodników (ponad 30 wniosków), placów zabaw czy rekreacji, zarówno w przypadku budowy, jak renowacji czy rozbudowy już istniejących ( ponad 20 wniosków), budowy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej (siłownie zewnętrzne, małpi gaj, boiska wielofunkcyjne, boisko do siatkówki, kompleks lekkoatletyczny, ścieżki zdrowia, skocznia w dal, bieżnia – 15 wniosków).

Ponadto gorzowianie zgłaszali budowę miejsc postojowych, oświetlenia ulicznego, remonty schodów, zagospodarowanie skwerów. Pojawiły się też niestandardowe pomysły np. utworzenia krainy miniatur w parku Kopernika, trójwymiarowej grafiki na chodniku (ul. Wełniany Rynek)  czy wybiegu z przeszkodami dla psów w parku Kopernika.    

Głosowanie trwa do 5 października do godz. 14.

Tu znajdziesz urny:
w siedzibach: Urzędu Miasta przy:
- ul. Sikorskiego 3-4 (główny hol), 
- ul. Myśliborskiej 34 (parter), 
- ul. Przemysłowej 53 (parter), 
- ul. Kazimierza Wielkiego 1 (hol Urzędu Stanu Cywilnego), 
ponadto w:
-  Nova Park, ul. Przemysłowa 2 (parter, pasaż główny),
-  Askanie, Al. Konstytucji 3 Maja 102 (parter, przy Punkcie Obsługi Klienta),
-  Kupcu Gorzowskim, ul. Witosa 50 (w holu głównym, przy fontannie), 
- biurowcu „Watral”, ul. Kombatantów 34 (parter), 
- Domu Strażaka, ul. Strażacka 36 (świetlica środowiskowa), 
- Stowarzyszeniu Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna, ul. Słoneczna 62-63 (Dział Pomocy Rzeczowej). 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości