Będą zmiany na Czereśniowej. Pojawi sie...

18 września 2015, 08:54, red
fot. Anna Warchoł
Remont ulicy Czereśniowej już za nami. Teraz czas na nowe oznakowanie drogi i wyznaczenie miejsc postojowych dla samochodów. Ale to nie wszystko. Wzdłuż jezdni zostanie wyznaczony pas rowerowy.

Od piątku 18 września zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu przy ul. Czereśniowej. W ramach projektu, pasy ruchu w obu kierunkach zostaną zawężone do trzech metrów. Wzdłuż północnej krawędzi zachowany zostanie pas postojowy do parkowania równoległego w stosunku do kierunku jazdy.

Nowością będzie natomiast jednokierunkowy pas rowerowy o szerokości 1,5 wymalowany wzdłuż południowej krawędzi jezdni wytyczony od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do ul. Czereśniowej – bocznej za halą sportową. Pas ten będzie łącznikiem pomiędzy ciągami pieszo – rowerowymi przebiegającymi wzdłuż ul. Piłsudskiego i Walczaka.

Na pasach rowerowych w miejscach potencjalnie budzących wątpliwości wymalowane zostaną symbole P-23 przedstawiające rower wraz ze strzałkami wskazującymi kierunek ruchu. Natomiast na odcinku, gdzie szerokość jezdni nie pozwoliła na wyznaczenia pasa rowerowego, dla rowerzystów udostępniony zostanie 3,5 metrowy chodnik, z którego będą mogli korzystać wspólnie z pieszymi.

Podobne udogodnienia wprowadzone zostaną po stronie północnej, gdzie z uwagi na pas postojowy nie ma możliwości zlokalizowania pasa rowerowego.  W ten sposób rowerzyści będą mogli formalnie korzystać zarówno z jezdni na zasadach ogólnych jak i chodnika.

Ponadto zachowane zostanie przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. 9 Maja na wysokości szkoły. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych skrócony zostanie w tym miejscu pas postojowy i bezpośrednio przed przejściem wymalowana zostanie powierzchnia wyłączona z ruchu. Parkowanie będzie możliwe dopiero 16 m dalej.

Natomiast dobrą informacją dla mieszkańców zainteresowanych parkowaniem wzdłuż Czereśniowej będzie wydłużenie pasa postojowego aż do ul. Bohaterów Lenino.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości