Złodziej ukradł 86-latkowi aż 116 tys. zł

14 września 2015, 12:34, red
W miniony weekend mężczyzna podający się za pracownika spółdzielni okradł dwie starsze osoby - 86-letniego mężczyznę i 72-letnią kobietę. Oszusta szuka policja i apeluje, zwłaszcza do osób starszych, aby nie wpuszczały do swoich mieszkań osób nieznajomych.

Wszystko działo się w piątek 11 września na jednym z gorzowskich osiedli. Do mieszkania 86-latka zapukał oszust, który podał się za pracownika spółdzielni – twierdził, że niezbędna jest kontrola instalacji wodnej.

Niczego nie podejrzewający mężczyzna wpuścił nieznajomego do mieszkania, a ten wykorzystując nieuwagę właściciela i ukradł z szafy 116 tys. zł. Jednak starszy mężczyzna, to nie jedyna ofiara złodzieja.

Tego samego dnia, po drugiej stronie miasta okradziona został 72-letnia kobieta. Tutaj oszust działał w taki sam sposób. Z szafy kobiety zniknęło 350 zł oraz biżuteria.

Złodzieja szuka policja i apeluje, aby nie ufać nieznajomym. - Jeżeli jesteśmy sami w domu, nie wpuszczajmy ich do środka. Umówmy się na termin, w którym razem z nami może być inny domownik, ktoś z rodziny lub zaufany sąsiad. Jeśli wpuściliśmy nieznajomą osobę, nie pozwólmy, aby samodzielnie poruszała się po mieszkaniu. Przestrzegamy także, aby dużej gotówki nie przechowywać w mieszkaniu. Bank będzie bezpieczniejszym miejscem. Policjanci będą utrzymywać kontakt z przedstawicielami spółdzielni, aby z ostrzeżeniem dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców – komentuje Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->