NIE dla cyrku ze zwierzętami

13 września 2015, 15:11, aw
fot. Anna Warchoł
W niedzielne popołudnie w parku Słowiańskim nieformalna grupa miłośników zwierząt zbierała podpisy pod petycją do władz miasta oraz przekonywała, że cyrk bez zwierząt też może być fajny.

Duża klatka, a w niej zamknięty pluszowy miś i pies. A do tego plakaty i hasła „życie w klatce, to smutek” czy „lubię cyrk bez zwierzą”. To tylko niektóre z elementów stoiska, które przekonywało, że w cyrkach powinno zakazać się wykorzystywania zwierząt.

- Staramy się rozpowszechnić fakt, że zwierzęta w cyrku są wykorzystywane i męczone. To nie jest ich naturalne środowisko życia, a tresowanie ich nie służy dobrze ich rozwojowi. A przecież sztuka cyrkowa może być piękna nawet bez zwierząt. Ludzie też potrafią stworzyć niesamowite widowisko prezentując swoje umiejętności - opowiada Urszula Suchocka z koalicji „Cyrk bez zwierząt”.

Dlatego też została napisana petycja do władz Gorzowa, w której pani Urszula wraz z innymi miłośnikami zwierząt prosi o zaprzestanie wpuszczania do naszego miast cyrków ze zwierzętami oraz żąda wprowadzenia zakazu dystrybucji darmowych biletów przez cyrki w szkołach i przedszkolach.

Pod tą petycją podpisało się już ponad tysiąc osób. – Ludzie bardzo chętnie podpisują się pod naszymi postulatami. Nie spotkałam się jeszcze ze złym spojrzeniem i negatywnymi komentarzami na temat naszej akcji – podkreśla Suchocka.

Organizatorzy akcji liczą na to, że Gorzów stanie się pierwszym miastem wojewódzkim, który zakaże występów cyrków wykorzystujących zwierzęta i dzięki temu, inne miasta w Polsce pójdą naszym śladem. Petycja z podpisami gorzowian trafi do Urzędu Miasta jeszcze we wrześniu.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->