Pogotowie będzie miało bazę na Zawarciu

13 września 2015, 13:13, aw
fot. Anna Warchoł
Pod koniec listopada powinna zostać oddana do użytku druga stacja pogotowia ratunkowego, która będzie mieścić się w zabytkowej willi przy ul. Śląskiej. Nowa baza ma sprawić, że mieszkańcy Zawarcia i Zakanala będą krócej czekać na przyjazd karetki.

W tym roku rozpoczął się remont zabytkowej XIX-wiecznej willi przy ul. Śląskiej, którą w 2013 roku radni postanowili przekazać nieodpłatnie pogotowiu.

Prace przy tworzeniu drugiej bazy, gdzie będą stacjonować karetki idą zgodnie z planem. Jak przyznaje dyrektor pogotowia Andrzej Szmit, karetki na Zawarciu powinny pojawić się już pod koniec listopada.

Nowa baza przy ul. Śląskiej ma sprawić, że mieszkańcy tej części miasta będą krócej czekać na przyjazd karetki. Obecnie wszystkie sześć zespołów stacjonuje przy ul. Kazimierza Wielkiego. Według ustawy o państwowym ratownictwie medycznym w tej wielkości miasta, jakim jest Gorzów – dotarcie do zgłaszającego powinno wynosić około 8 minut. Jednak teraz jest to praktycznie niemożliwe.

Na Śląską zostaną przeniesiona dwa lub trzy zespoły. – Pod uwagę musimy wziąć statystyki wyjazdów w tej części miasto i to w dużej mierze zadecyduje o tym czy w nowej bazie będziemy mieli jeden zespół specjalistyczny i jeden podstawowy czy może dwa specjalistyczne plus ten podstawowy – tłumaczy Szmit.

Adaptacja budynku do potrzeb pogotowia ratunkowego będzie kosztować około 1,7 mln zł. Nie wykluczone, że w przyszłości powstaną tam również warsztaty dla karetek czy ratownicze centrum treningowe. 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->