25-latek handlował amfetaminą

4 września 2015, 10:50, red
fot. KWP
Gorzowscy policjanci zatrzymali mieszkańca województwa zachodniopomorskiego, który w ciągu 9 miesięcy wprowadził ponad 4 kilogramy amfetaminy o wartości ponad 120 tys. zł. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Skuteczne działania policjantów zwalczających przestępczość narkotykową pozwoliły na zatrzymanie młodego mężczyzny z województwa zachodniopomorskiego, który handlował narkotykami.

25-latek nieprzypadkowo został zatrzymana do policyjnej kontroli 10 czerwca w Kłodawie, kiedy jechał swoim volkswagenem passatem. -  Wiedza policjantów pozwoliła na uzasadnione przypuszczenie, że kierujący jest osobą handlująca amfetaminą. Pierwsze ustalenia policjantów potwierdzały słuszność podejrzeń. 25-latek prowadził pojazd pod działaniem amfetaminy i marihuany. Konieczna zatem była dalsza praca śledczych aby rozbudować i wyjaśnić  wszystkie wątki tej sprawy – tłumaczy Marcin Maludy z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Śledztwo prowadzone pod nadzorem prokuratury pozwoliło ustalić, że od września 2014 roku mężczyzna zajmował się handlem amfetaminą. Przez 9 miesięcy mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego rozprowadził łącznie ponad 4 kilogramy amfetaminy i wzbogacił się o 120 tys. zł.

- To główny zarzut dla zatrzymanego. Ale ten uzupełniają jeszcze te związane z podsiadaniem amfetaminy w jego mieszkaniu w ilości blisko 160 g oraz niewielkie ilości entazy – opowiada Maludy. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->