Grozili 29-latkowi, że go zabiją. Chcieli 12 tys. zł

24 sierpnia 2015, 12:47, red
Sceny niczym z filmu akcji rozegrały się w miniony piątek na gorzowskim Manhattanie. Trzech mężczyzn chciało wymusić pieniądze od gorzowianina. Do akcji zatrzymania napastników włączyli się antyterroryści. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

Było piątkowe południe. Do jednego z garaży przy skrzyżowaniu ul. Kombatantów i Szarych Szeregów przyjechało trzech mężczyzn w wieku 19, 23 i 25 lat. Cała trójka podeszła do właściciela garażu, a najstarszy z mężczyzn groził mu, że go zabije jeżeli ten nie przekaże im 12 tys. zł.

29-letni pokrzywdzony umówił się z napastnikami, że wieczorem o godz. 20 przekaże im pieniądze. Jednak dwie godziny przed spotkaniem mężczyzna zadzwonił na policję i opowiedział o całej sytuacji.

Tuż po godz. 20 kiedy cała trójka przyjechała po pieniądze w umówione miejsce, do akcji wkroczyli policyjni antyterroryści.

- 19, 23 i 25-latek byli zaskoczeni takim obrotem sprawy. Tym bardziej, że policjanci wykorzystali amunicję ćwiczebną hukowo- błyskową, nie ostrą.  Jeden z nich jeszcze próbował ucieczki, ale po chwili był już w towarzystwie zatrzymanych kolegów – komentuje Marcin Maludy z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Cała trójka usłyszała zarzuty związane z usiłowaniem wymuszenia rozbójniczego, którego dokonali wspólnie i w porozumieniu. Grozi im do 10 lat więzienia. Ponadto wszyscy będą musieli dwa razy w tygodniu w ramach dozoru zgłaszać się na policję. Oprócz tego, 25-latek będzie musiał zapłacić 8 tys. zł poręczenia majątkowego.

Policja nie chce zdradzać motywu działania napastników, ponieważ w tej sprawie cały czas prowadzone jest śledztwo.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości