Nagrobki radzieckich żołnierzy zniszczyły dzieci

21 sierpnia 2015, 14:43, aw
fot. Marcin Kluwak
W środowy wieczór na cmentarzu wojskowym przy ul. Walczaka zostało zniszczonych 26 nagrobków żołnierzy Armii Radzieckiej. Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że wandalami są dwaj 11-latkowie oraz 12-latek.

O zniszczeniu 26 nagrobków żołnierzy Armii Radzieckiej na cmenatrzu wojennym przy ul. Walczaka pisaliśmy w środę 19 sierpnia w artykule pt. Chuligani zniszczyli nagrobki radzieckich żołnierzy.

Wówczas informowaliśmy o tym, że z pomników zostały zerwane przede wszystkim 5-ramienne gwiazdy. Do akcji szukania wandali, którzy zniszczyli mogiły został ściągnięty pies tropiący oraz zaangażowano policjantów z wydziału kryminalnego.

Policja szukała chuliganów, którzy dokonali zniszczenia mienia, jednak chyba nikt się nie spodziewał, że okaże się nimi trójka dzieci. 

- Czynności operacyjne policjantów z wydziału kryminalnego pozwoliły ustalić, że zniszczenia nagrobków dokonało dwóch 11-latków oraz 12-latek. Dzieci ze względu na swoje nieodpowiedzialne zachowanie zostały wezwane razem z rodzicami do miejskiej komendy na rozmowę z komendantem - komentuje Grzegorz Jaroszewicz.

Ze względu na swój wiek, nie odpowiedzą karnie za czyn chuligański i zniszczenie mienia.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości