Wiadomości

Jest przełom w sprawie Kostrzyńskiej

11 sierpnia 2015, 11:05, aw
fot. Marcin Kluwak
Gorzowski magistrat właśnie ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej i pełnienie nadzoru autorskiego nad przebudową ulicy Kostrzyńskiej. Tym samym rozpoczęcie remontu tej bardzo zniszczonej drogi w 2017 jest coraz bardziej realne.

Ulica Kostrzyńska, to najgorętszy temat ostatnich miesięcy, jeżeli chodzi o remonty dróg w naszym mieście. Wiele osób podkreślało, jak ważna jest to ulica jeżeli chodzi o nasze miasto. Tym bardziej, że będzie jedną z dojazdówek do przebudowanego węzła obwodnicy Gorzowa, a także nowo wyremontowanej ulicy Dobrej – te inwestycje zakończą się za dwa lata.

Przez lata przewijały się różne pomysły na Kostrzyńską, jednak ostatecznie wylotówka na Kostrzyn będzie drogą jednopasmową – tak zdecydowały obecne władze. W ramach prac od podstaw zostanie położona kanalizacja deszczowa, cała infrastruktura torowa, elektryka. Zostanie też zrobiona nowa podbudowa drogi i nowa nakładka asfaltowa. Koszt całości to około 40 mln zł, z czego 30 mln zł to dofinansowanie z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, a tylko i aż 10 mln zł, to środki z budżetu miasta.

I remont Kostrzyńskiej jest coraz bardziej realny, ponieważ miasto ogłosiło właśnie przetarg na „wykonanie dokumentacji projektowej i pełnienie nadzoru autorskiego nad przebudową ulicy Kostrzyńskiej”.

W ramach zamówienia firma będzie musiała wykonać dokumentację przebudowy drogi wojewódzkiej nr 132 na ponad 3-kilometrowym odcinku od skrzyżowania z Placem Słonecznym do skrzyżowania z węzłem S3.

Gorzowski magistrat czeka na zgłoszenia do piątku 21 sierpnia. Z kolei firma, która wygra przetarg będzie musiała do 30 czerwca 2016 roku wykonać projekt budowlany wraz z kosztorysem robót. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości