Wiadomości

Gorzowskie tramwaje znikną co najmniej na pół roku?

5 sierpnia 2015, 08:55, aw
Do takiej sytuacji może dojść na przełomie 2016 i 2017 roku, kiedy miasto rozpocznie remont torowisk. Na trasy po których jeżdżą tramwaje, wyjadą autobusy.

Tramwaje w naszym mieście, chociaż mają już swoje lata, to są wizytówką Gorzowa. Są też często obiektem żartów jeżeli chodzi o naszych południowych sąsiadów, czyli Zieloną Górę. W końcu my mamy coś, czego Zielona Góra nie ma.

Jednak już w przyszłym roku, gorzowskie tramwaje mogą zniknąć z torowisk – przynajmniej na pół roku. Wszystko za sprawą remontów i przebudów, które chce przeprowadzić miasto w ramach planu transportowego.

- Będziemy realizować remonty torowisk, a także budowę nowego torowiska na Górczynie. Zatem ruch tramwajów będzie niemożliwy. Mamy świadomość, że będą to spore utrudnienia. Jednak na trasy wyjedzie komunikacja zastępcza – mówi Łukasz Marcinkiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Na trasy po których kursują obecnie tramwaje, zostanie puszczona autobusowa komunikacja zastępcza. A za kierownicą autobusów zasiądą motorniczowie, którzy przejdą specjalne szkolenie, tak aby mogli kierować autobusami. Miejski Zakład Komunikacji rozważa w tym celu przeszkolenie 30 osób.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości