Zmiany na skrzyżowaniu Grobla-Zielona

4 sierpnia 2015, 15:57, aw
Kierowcy poruszający się po Zawarciu muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu spowodowanymi zmianami w organizacji ruchu na skrzyżowaniu Grobla-Zielona-Woskowa.

Do tej pory kierowcy jadący ulicą Zieloną w kierunku skrzyżowania Grobla-Woskowa z prawego pasa mogli jechaś prosto lub skręcić w prawo. Natomiast z lewego pasa należało skręcić w lewo.

Wielku kierowców narzekało na poruszanie się prawym pasem, który często jest zarkorkowany. Sporo osób mówiło o utworzeniu tam zielonej strzałki, do warunkowego skrętu w prawo. Jednak miasto postanowiło rozwiązać problem w inny sposób.

Na skrzyżowaniu Zielona-Grobla-Woskowa zostanie zmieniona organizacja ruchu. Teraz kierowcy z prawego pasa będą mogli jechać wyłącznie w prawo, natomiast z lewego na wprost i w lewo.

Jak przekonuje miejski inżynier ruchu, dzięki powyższej zmianie czas oczekiwania na przejazd przez skrzyżowanie z ul. Zielonej ulegnie zmniejszeniu.

Do 5 sierpnia zostanie ustawione nowe oznakowanie pionowe. W sygnalizatorze świetlnym pojawi się też nowa soczewka. Do tego momentu sygnalizacja będzie wyłączona.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości