Plan remontowy na sto procent

4 sierpnia 2015, 09:02, aw
fot. Anna Warchoł
Zmotoryzowani odetchną z ulgą, ponieważ jak zapewnia magistrat – plan remontowy gorzowskich ulic, który został rozpisany do 2020 roku będzie realizowany zgodnie z założeniami. A jeżeli pojawią się wolne środki, to na listę zostaną dodane kolejne dziurawe drogi do naprawy.

Pod koniec kwietnia prezydent Jacek Wójcicki przedstawił plan drogowych remontów i przebudów na najbliższe pięć lat. W tym roku naprawione miało być osiem ulic –  Koniawska, Łokietka od Kosynierów Gdyńskich do Wybickiego, Wyczółkowskiego, Jagiełły od Walczaka do skrzyżowania z Dąbrowskiego, Warszawska od Cichońskiego do Ogrodowej, Jancarza, Czereśniowa oraz Teatralna od Ogrodowej do Szpitalnej.

Do tej pory rozstrzygnięto przetargi na naprawę nawierzchni ul. Wyczółkowskiego, Czereśniowej, Jancarza i Łokieta. Remonty ruszą już niebawem. A co z resztą ulic?

- Jesteśmy w końcowej części dokumentacyjnej, jeszcze przed rozstrzygnięciami przetargowymi. Na pewno w sierpniu ten etap zostanie zakończony i nasz plan remontowy na ten rok zostanie wykonany w stu procentach – komentuje Łukasz Marcinkiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Przygotowana jest również specyfikacja, prowadzone są postępowania przetargowe, które na dniach powinny być ogłaszane i rozstrzygane. Prace przy wymianie nawierzchni powinny rozpocząć się na przełomie września i października.

- Roboty będą niezbyt skomplikowane, bo to będzie kładzenie nowych nakładek asfaltowych, więc wymiana nawierzchni powinna zająć maksymalnie cztery tygodnie, jednak utrudnienia w centrum miasta będą spore – podkreśla Marcinkiewicz.

Jak zapewniają władze w kolejnych latach plan remontowy będzie również realizowany w 100 procentach, a jeżeli znajdą się wolne środki finansowe, to do listy zostaną dopisane kolejne ulice.

Łącznie na remonty i przebudowy dróg ujętych w planie na lata 2015-2020 zostanie wydanych 14 mln zł. W 2015 roku będą to 4 mln zł, a w każdym kolejnym roku po 2 mln zł.

Rok 2016

- Szarych Szeregów od Walczaka do Bora Komorowskiego

- Walczaka  od GLS do Białego Kościółka

- Warszawska od Uroczej do Parkowej

- Cichońskiego

- Pionierów i Obotrycka

- Granitowa

- Regulacja studni na Trasie Średnicowej ul. Bierzarina i Łukasińskiego

Rok 2017

- Wróblewskiego

- remont chodnika przy ul. Strzeleckiej

- remont chodnika przy ul. 30 Stycznia od Dąbrowskiego do Drzymały

Rok 2018

- Walczaka od szpitala psychiatrycznego do urzędu pracy

- Pyrzycka

- budowa placu do zawracania przy ul. Czartoryskich

- przebudowa chodnika przy ul. Żniwnej

- Piłsudskiego od Al. Odrodzenia do Walczaka

- remont dojazdu do garaży przy ul. Warszawskiej

Rok 2019

- Łazienki, Łużycka, Zaułek

- Młyńska i Garbary

- Pyrzycka (ciąg dalszy)

- Graniczna

Rok 2020

- Kombatantów

- Zuchów

- Kasprzaka 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości