Prezydent podał zarobki swojego doradcy

28 lipca 2015, 16:41, red
fot. Marcin Kluwak
Gorzowski magistrat opublikował wysokość zarobków Adama Piechowicza, doradcy prezydenta Jacka Wójcickiego. Do publicznej wiadomości zostały podane informacje o wynagrodzeniu z początku 2015 roku.

Wszystko za sprawą interwencji Szymina Ossowskiego, prawnika i działacza sieci Watchdog Polska, który zwrócił się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, po tym jak nie udało się uzyskać tych informacji w Urzędzie Miasta, a  Jacek Wójcicki tłumaczył, że przepisy w tej kwestii nie są jednoznaczne.

Po kilku miesiącach w końcu się udało. Samorządowe Kolegium Odwoławcze nakazało opublikowanie wysokości zarobków doradcy prezydenta.

W notatce, która pojawiła się w Biuletynie Informacji Publicznej możemy przeczytać, że w styczniu doradca Wójcickiego zarobił 1 337,10 zł netto, a w lutym 6 799,81 zł netto.

Warto przypomnieć, że Adam Piechowicz był wcześniej doradcą Ewy Kopacz.

Poniżej cała notka z BIPu

„Realizując decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Gorzowie Wlkp., dot. wniosku o udostępnienie informacji publicznej, który dnia 27 marca br. złożył pan Szymon Osowski cyt. „Wnoszę o podanie informacji o wysokości wynagrodzeń wypłaconych doradcom Prezydenta w miesiącu styczniu i lutym 2015 r. …”

Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. przedstawia  informację o wysokości wypłaconych wynagrodzeń doradcom Prezydenta Miasta  Gorzowa Wlkp.:

w miesiącu styczniu 2015 r.: brutto – 1.890,00 zł, netto – 1.337,10 zł

w miesiącu lutym 2015 r.: brutto – 9.730,55 zł, netto – 6.799,81 zł


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości