Już na jesień szkoła przy Puszkina będzie miała windę

26 lipca 2015, 14:35, Anna Warchoł
W przyszłym miesiącu rozpoczną się prace związane z budową windy zewnętrznej w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy Puszkina. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego za blisko 500 tys. złotych.

Gorzowski magistrat właśnie rozstrzygnął przetarg na budowę windy zewnętrznej w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 na osiedlu Piaski. Miasto szukało wykonawcy na zrealizowanie tej inwestycji, po tym jak w 2014 roku właśnie ta propozycja znalazła się w pierwszej piątce zadań, które zdobyły największą ilość głosów w ramach budżetu obywatelskiego.

Przypomnijmy, że budowa windy przy ZSO nr 1 zdobyła 2058 głosów, a w zachęcanie do głosowania bardzo mocno zaangażowała się cała szkolna społeczność.

Przetarg wygrała firma handlowa Artmed z Tomaszowa Mazowieckiego, która spełniła warunki postępowania przetargowego. Umowa z wykonawcą zostanie podpisana jeszcze w lipcu.

Jeszcze w październiku zakładano, że inwestycja nie przekroczy 250 tys. zł, jednak cena okazała prawie dwukrotnie wyższa. Wartość zamówienie to ponad 456 tys. zł brutto.

Prace rozpoczną się jeszcze w sierpniu. Robotnicy będę musieli dostarczyć i zamontować windę oraz rozbudować szkołę poprzez dobudowanie szybu windy zewnętrznej w narożniku budynku w miejscu istniejącego wejścia i chodnika. A także zamurować okna na klatce schodowej i w łazience na parterze oraz wydzielić klatkę schodową i zamontować oświetlenie ewakuacyjne. Ponadto potrzebna będzie przebudowa łazienek na 1, 2 i 3 piętrze oraz zmianę położenia okien.

Roboty muszą zakończyć się do 10 października 2015 roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości