Wiadomości

Od 1 sierpnia zatankujemy auto w MZK

23 lipca 2015, 13:58, aw
fot. Robert Surowiec
Całodobowa, samoobsługowa, w której płatność obowiązuje tylko kartą – taka będzie stacja paliw Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie, która otwiera się dla mieszkańców. Na początek zatankujemy tam wyłącznie olej napędowy – tańszy, niż na innych stacjach.

Dzięki temu, że firma stała się w 2013 roku spółką, to przed Miejskim Zakładem Komunikacji otworzyły się nowe możliwości, które postanowiono wykorzystać. Został rozpisany biznes plan i rozpoczęły się działania, aby otworzyć przy MZK stację paliw dostępną dla wszystkich mieszkańców, a nie tak jak do tej pory wyłącznie dla autobusów i klientów instytucjonalnych.

Chociaż w Gorzowie jest ponad 20 stacji paliw – zarówno sieciówek, jak i tych mniejszych, to prezes spółki uważa, że ich stacja wypełni któryś segment na rynku.

- Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom gorzowian. Nasza stacja paliw będzie zachęcała przede wszystkim wysokiej jakości olejem napędowym. Ponadto nasze ceny będą na pewno niższe, niż u konkurencji – komentuje Roman Maksymiak, prezes spółki MZK.

O ile niższe to będą ceny? Jeszcze nie wiadomo czy zapłacimy o kilka czy kilkanaście groszy taniej. – Polityka cenowa jest w trakcie ustalania – podkreśla Maksymiak.

Stacja paliw dla gorzowian zostanie otwarta 1 sierpnia na terenie siedziby MZK przy ul. Kostrzyńskiej 46. Na początek zatankujemy tam wyłącznie olej napędowy, jednak spółka stara się już, aby od 2016 roku wprowadzić również sprzedaż benzyny.

Będzie to stacja samoobsługowa, czynna całą dobę. Natomiast jeżeli chodzi o płatność, to odbywać się będzie tylko za pośrednictwem karty płatniczej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości