Przetarg na plac zabaw w parku Górczyńskim rozstrzygnięty

21 lipca 2015, 10:47, aw
fot. Anna Warchoł
Prace nad stworzeniem nowego miejsca rozrywki, zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych powstanie w parku Górczyńskim rozpoczną się na początku sierpnia. Na ten cel miasto przeznaczyło 200 tys. zł.

Na początku lipca gorzowski magistrat ogłosił przetarg na budowę placu zabaw, siłowni zewnętrznej oraz mini boiska do siatkówki plażowej obok fontanny Motylia na osiedlu Górczyn. Zgłosiło się sześć firm: Fior z Wrocławia, MJM-BUD z Radomia, F.H.U. „Wima” ze Szczecina, FUX System z Gorzowa, FFC Distribution z Gorzowa oraz Chantal ze Swierzyny.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła gorzowska firma FFC Distribution, która zdobyła najwięcej punktów w postępowaniu przetargowym i zajmie się budową nowego kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego w parku Górczyńskim.

Karuzele, ścianka wspinaczkowa i…

A co pojawi się na nowym placu zabaw, który zostanie wybudowany obok fontanny Motylia? Będą to przede wszystkim bujaki, wszelkiego rodzaju huśtawki, karuzele, a także zestaw do wspinania się, to przeszkód czy zjazd linowy. Wszystko podzielone dla dzieci do 8 oraz do 12 lat. Plac będzie oczywiście ogrodzony.

Z kolei boisko do siatkówki plażowej powstanie obok siłowni pod chmurką, która znajduje się w dolinie parku. Boisko będzie zajmowało 240 m. kw., a nawierzchnia zostanie wysypana piaskiem płukanym o grubości 25 cm. Dokładne wymiary do gry to 16 na 8 metrów ze strefą wybiegu po 2 metry z każdej strony.

Dodatkowo siłownia zostanie doposażona o trzy nowe urządzenia – zestaw ławek, drążki oraz ergowiosła. Wokół placu zabaw i boiska zostaną ustawione nowe ławki z oparciem.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości