Wiadomości

Sprawdź, co zgłosili gorzowianie w Twoim rejonie

15 lipca 2015, 10:17, aw
fot. Anna Warchoł
W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego gorzowianie złożyli 166 wniosków. Teraz trwa analiza poszczególnych propozycji pod względem formalnym. Przypominamy, że Gorzów został podzielony na 8 rejonów, a listę inwestycji na którą będzie można oddać głos poznamy 14 września.

Najwięcej zgłoszeń do budżetu obywatelskiego wpłynęło z rejonu nr 5, czyli osiedla Staszica. Tutaj mieszkańcy zgłosili aż 35 pomysłów m.in. budowę małpiego gaju z siłownią na powietrzu, budowa bieżni i skoczni w dal przy SP nr 15, plac rekreacyjno-sportowy na osiedlu Europejskim, „Street Workout Park na szóstkę z plusem” czy budowa chodnika od ul. Złotego Smoka do osiedla Chróścik.

Drugie miejsce pod względem ilości złożonych wniosków zajął rejon nr 31 Centrum/Śródmieście. Wśród 31 propozycji jest m.in. zakup 5 kajaków i 5 rowerków wodnych do Parku Róż, „Zabawa do Kwadratu” rozrywka trzech pokoleń na Placu Nieznanego Żołnierza, rozbudowa placu zabaw w Parku Róż,  oświetlenie i doświetlenie mostków na Kłodawce czy też salę prób i mini studio nagrań na terenie Filharmonii Gorzowskiej.

O jeden wniosek mniej złożyli gorzowianie mieszkający na osiedlu Górczyn, czyli w rejonie nr 8. Wśród 30 wniosków znalazła się prośba o stworzenia krainy miniatur w parku Kopernika, budowę wybiegu dla psów z przeszkodami.

Pełną listę inwestycji zgłoszonych przez gorzowian oraz mapki z podziałem na rejony znajdziesz TUTAJ

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości