Gorzów symbolem ruchów miejskich

14 lipca 2015, 09:27, aw/kongresruchowmiejskich.pl
fot. Anna Warchoł
To właśnie Gorzów w ubiegłorocznych jesiennych wyborach samorządowych przeszedł do historii, jako pierwsze miasto w Polsce, w którym prezydentem został kandydat reprezentujący ruch miejski. Dlatego też we wrześniu, w Gorzowie odbędzie się ogólnopolskie forum aktywistów miejskich.

Minęło już osiem miesięcy odkąd Jacek Wójcicki objął urząd prezydenta miasta Gorzowa, a w Radzie Miasta zasiadło 7 członków ruchu Ludzie dla Miasta. Dzięki temu zwycięstwu w jesiennych wyborach samorządowych, Gorzów stał się miastem-symbolem ruchów miejskich i to właśnie w naszym mieście za dwa miesiące odbędzie się czwarta edycja Kongresu Ruchów Miejskich.

W dniach 18-20 września do Gorzowa przyjedzie ponad 400 osób - przedstawicieli kilkudziesięciu miast, by dyskutować, inspirować, szukać rozwiązań, wymieniać się wiedzą i wytyczać kierunki wspólnych działań w zakresie istotnych kwestii z dziedziny polityki miejskiej.

Będą rozmowy o funkcjonowaniu i rozwoju polskich miast, stwarzaniu optymalnych warunków dla demokracji lokalnej, możliwościach sieciowego współdziałania w przestrzeni debaty publicznej oraz poszerzaniu wpływu mieszkańców na politykę miejską na poziomie lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim.

Ostatnie miesiące przyniosły wiele zmian w funkcjonowaniu ruchów miejskich, wybory samorządowe i „wiatr zmian” ogarnął wiele miast w Polsce, a idee podzielane przez KRM okazały się istotne dla wielu obywateli. Dlatego tegoroczny KRM otwiera się na różne środowiska i osoby, które chcą wziąć udział w spotkaniu.

Szczegółowy program kongresu jest wciąż w opracowaniu.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości