Wiadomości

Piękne pioruny i połamane drzewa [zdjęcia]

8 lipca 2015, 08:07, aw
fot. Maja Wesołowska
Burza, która przeszła nad województwem lubuskim z wtorku na środę była łaskawa dla Gorzowa. Jednak mieszkańcy południowej części regionu nie mieli już tyle szczęścia.

Pierwsze błyskawice pojawiły się na niebie po godz. 22. To była kolejna okazja, dla osób które chciały uwiecznić na zdjęciach to piękne, a zarazem niebezpieczne zjawisko.

Około pierwszej w nocy w Gorzowie wszystko ucichło. Jednak na południu regionu nawałnica i pioruny dawały się we znaki.

Tylko do północy straż pożarna w całym województwie podjęła około 80 interwencji, które dotyczyły przede wszystkim usuwania połamanych gałęzi i drzew. Enea Gorzów odnotowała najwięcej uszkodzonych stacji i linii średniego napięcia w Międzyrzeczu. 

Zdjęcia piorunów oraz połamanych drzew otrzymaliśmy od naszych czytelników.

AKTUALIZACJA

godz. 9 - jak podają służby na godz. 6 rano strażacy wyjeżdżali do 149 interwencji, jeżeli chodzi o usuwanie połamanych gałęzi i drzew. A sześć razy wyjeżdżali do uszkodzonych dachów w budynkach mieszkalnych.

Enea Gorzów odnotowała 18 uszkodzonych linii średniego napięcia oraz 370 stacji średniego napięcia - zwłaszcza w powiecie międzyrzeckim.

godz. 10 - stan interwencji strażakó na godz. 8 rano, to aż 170 wyjazdów do usuwania skutków burzy. Enea zanotowała 48 uszkodzonych linii średniego napięcia i aż 637 stacji średniego napięcia. Pozbawionych prądu było 22 548 osób.

godz. 13 - stażacy na godz. 12 mieli 200 interwencji. Z kolei bez prądu pozostawało nadal 14 tys. osób. A Enea odnotowała 37 uszkodzonych linii średniego napięcia i 413 uszkodzonych stacji średniego napięcia.

 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości