Wyczółkowskiego do remontu. Miasto szuka wykonawcy

6 lipca 2015, 11:41, aw
fot. Marcin Kluwak
W czerwcu prezydent zdecydował, że zamiast ul. Walczaka zostanie wyremontowana ul. Wyczółkowskiego. Tę decyzję poparli gorzowscy radni. Teraz miasto czeka na zgłoszenia firm, które będą chciały podjąć się robót przy prawie 300-metrowym odcinku drogi.

Remont dziurawej ul. Wyczółkowskiego w 2015 roku możliwy jest dzięki przesunięciom w budżecie miasta, a także decyzji prezydenta Jacka Wójcickiego, który w porozumieniu z wodociągami odłożył na przyszły rok naprawę ul. Walczaka. Cieszy to przede wszystkim mieszkańców osiedla Staszica, którzy od lat narzekają na stan nawierzchni przy Wyczółkowskiego.

Gorzowski magistrat pod koniec czerwca ogłosił przetarg na remont zniszczonej ulicy. Na zgłoszenia firm czeka do 14 lipca.

Prace obejmą prawie 300-metrowy odcinek ulicy od skrzyżowania z ul. Fredry do skrzyżowania z ul. Mościckiego. Szacunkowy koszt remontu to 2,270 mln zł.

Oczywiście oprócz nowej nawierzchni asfaltowej pojawią się również nowe chodniki i oświetlenie. A także remont schodów terenowych, remont i budowę zatok postojowych, przebudowę kanalizacji deszczowej.

Ponadto zostanie przebudowane skrzyżowanie ul. Wyczółkowskiego z Fredry. A na przejściu dla pieszych pojawi się sygnalizacja świetlna.

Prace rozpoczną się prawdopodobnie na jesień i zakończą się jeszcze w tym roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości