Wykolejony tramwaj na Al. 11 listopada

4 lipca 2015, 18:19, mk
fot. Michał S.
Wysokie temperatury sprawiają, że nawet tory tramwajowe ulegają deformacji. Właśnie z tego powodu na osiedlu Słonecznym wykoleił się tramwaj linii numer 2.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od naszego czytelnika na e-mail kontakt@gorzowianin.com Pan Michał przysłał nam także zdjęcia, które publikujemy.

Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 16. Jak relacjonuje nasz czytelnik, tramwaj o numerze bocznym 259 wykoleił się drugim i trzeci wózkiem. - Szyna wybrzuszyła się pod przejeżdżającym tramwajem – pisze nasz czytelnik.

Informacje potwierdziliśmy u rzecznika prasowego MZK. - Tramwaje w całym mieście obecnie nie kursują, na miejscu zdarzenia cały czas prowadzone są prace – tłumaczy Marcin Pejski. Miejski Zakład Komunikacji uruchomił autobusową komunikację zastępczą na tej trasie. - Wczoraj rozpoczął się planowany remont torowiska przy ulicy Walczaka i zawieszone zostało kursowanie tramwajów linii numer 1 i 3 – dodaje Pejski. W chwili obecnej do odwołania kursują dwie linie komunikacji zastępczej tj. T3 Silwana - Zakład Energetyczny - Silwana oraz T2 Wieprzyce - Piaski - Wieprzyce.

AKTUALIZACJA godz. 21:00 - Awaria została usunięta, tramwaje wracają na swoje trasy


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości